روانشناسی رنگ در فیلم

روانشناسی رنگ در فیلم

نمادگرایی رنگ در فیلم: چه رنگی در فیلم هاست؟

معمولا ما اغلب فیلم های سینمایی را تماشا می کنیم. اما به ندرت به معنی رنگ های استفاده شده در فیلم مورد نظر توجه میکنیم. اما اگر کمی دقت و تحقیق کنید. متوجه خواهید شد که همه مدیران بزرگ آگاهانه از روانشناسی رنگ در فیلم مورد نظرشان استفاده میکنند. تا به طور موثر با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند.

یک تاریخچه کوتاه در مورد اولین فیلم هایی که با روانشناسی رنگ تولید شدند.

در سال های ابتدایی استفاده از روانشناسی رنگ ، رنگ مورد نظر در فیلم ها با استفاده از رنگ آمیزی دستی دکوراسیون صحنه فیلم انجام می شد. شاید این سوال برایتان پیش بیاید که مگر راه دیگری جز رنگ آمیزی صحنه فیلم هست؟ پاسخ شما بله می باشد ، زیرا در عصر مدرن فیلم های هالیوودی از جلوه های ویژه بهره های خیلی کاربردی می گیرند.

جلوه های ویژه و رنگ آمیزی مناسب

فیلم هایی که در گذشته صحنه بازیشان به صورت دستی رنگ آمیزی می شد. خیلی هزینه بالایی داشت. زیرا هر شی باید به صورت دستی رنگ می شد. بهترین نمونه ها از اولین فیلم هایی که  از این روش استفاده می کنند. عبارتند از: سرقت قطار بزرگ (1903) آخرین روزهای پمپی (1926) و... در حال شکل گیری بود. رنگ آمیزی اشیا صحنه در فیلم های قدیمی ن تنها با هزینه های زیادی برخوردار بود. بلکه زمان زیادی را نیز از کارگردان میگرفت. و برای اینگونه دلایل تا سال 1930 دوران افسردگی اکثر کارگردانان برای هزینه های بالا و سایر مشکلات بود. خوشبختانه تا سال 1932 ، Technicolor مشکلات هزینه را با استفاده از 3 دوربین بر طرف کرد. تماشاگران تا به حال تشنه فیلم های رنگی بودند و والت دیزنی بیشتر این فرایندها را کاوش و انقلابی دانست.

جلوه های ویژه ددپول

نمادگرایی رنگ در فیلم های امروز

امروزه ، متخصصان طراحی همه از تاثیر رنگ ها در هنگام استفاده از آنها در رسانه ها آگاهی دارند. پوسترهای فیلم خود را از طریق نمادگرایی رنگ به صورت لایه ای طراحی میکنند. طوری از نمادگرایی استفاده میکنند. که سن ، فرهنگ ، دیدگاه های سیاسی و مکان های جغرافیایی را به مخاطب القا کنند. و مخاطبان خود را تحت تاثیر قرار دهند. و استفاده از رنگ ها در ژانر های مختلف فیلم ها متفاوت است. به طور مثال فیلم kill bill را ببینید. پوسترهای رنگ زرد برای جلب توجه مورد استفاده قرار گرفتند،  اما آنها جنون و بی ثباتی شخصیت اوما تورمن را به تصویر کشیدند.

نظر بدهید
بازدید کننده 1283
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :