معنی رنگ طلایی

معنی رنگ طلایی

اگر شما رنگ طلایی را دوست دارید ، احتمالا یک شخصیت جذاب ، با اعتماد به نفس بالا ، و مغناطیسی را خواهید داشت. شما همچنین فردی دوستانه ، پر شور اما کمی مظطرب می باشید. اگر قصد استفاده از رنگ طلایی را در طراحی وب سایت خود دارید. باید بدانید که می توانید خیلی خردمندانه از این رنگ طلایی استفاده کنید. اما ایده مناسبی نمی باشد

معانی مختلف از رنگ طلایی را بدانید

نکته: باید بدانید که معنی رنگ ها در نقاط مختلف جهان و در فرهنگ های مختلف یکسان نیست. پس لزوما ممکن است این معانی در فرهنگ شما به کار نیاید.

به طور مثال: معنی این رنگ در فرهنگ مسیحیت ، نشانه درخشندگی و شکوه و جلال خدا می باشد. و در بعضی منابع یاد شده است که تا قرن هفتم به 5 رنگ بیشتر ارزش قائل نبودند و بیشتر آن 5 رنگ برایشان معنی داشت یعنی رنگ های : بنفش ، قرمز ، سیاه ، سفید و سبز که در نمادهای مذهبی از آن ها استفاده می کردند. بعضی رنگ ها از جمله آبی و طلایی در جنبش کلیسایی لیبرال به آن اضافه شد. و این هفت رنگ معانی مختلفی را نمایش میدهند. به طور مثال: بنفش یعنی توبه از یک گناه ، درحالی که رنگ طلایی نماد روشنایی روز همرا با سفید است.

در هندویسم ، رنگ طلایی نماد دانش ، یادگیری ، مدیتیشن و رشد ذهنی است. و اغلب بت های خود را با این رنگ درست میکنند. زیرا قائل بر این هستند که این رنگ علاوه بر علم و دانش نماد شکوه نیز می باشد.

اما در اسلام رنگ سبز و رنگ طلایی یک رنگ بسیار جالب و خوب است. تا آنجا که گاهی این رنگ را نماد بهشت معرفی میکنند.

معنی رنگ طلایی بر اساس منطقه

در آمریکای شمالی ، کانادا و ایالات متحده ، رنگ طلا نشان دهنده ثروت ، روشنایی و پول است. در نتیجه ، آن را به طور گسترده ای در تبلیغات ، ساخت جواهرات ، معماری و... استفاده می کنند.

در آمریکای لاتین و مکزیک، آن را در دکوراسیون کلیسا استفاده می کنند.

در سراسر کارائیب، کوبا، جامائیکا، باهاما، هائیتی و ... ، رنگ طلایی ، نشان دهنده دزدان دریایی و گنجینه آنها می باشد.

رنگ طلایی در ژاپن ، قدرت و ثروت را نشان می دهد.

در پرچم اروپا که دارای 12 ستاره طلایی در یک پس زمینه آبی است، رنگ طلایی ، به معنی هماهنگی ، عرفان، وحدت و همبستگی میان ملل مختلف را نشان می دهد.

نظر بدهید
بازدید کننده 1129
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :