باغ های کاربردی

باغ های کاربردی

تصمیم بگیرید که میخواهید چه نوع باغی داشته باشید. انواع مختلفی از باغ برای استفاده های گوناگون وجود دارد.

بنابر این در این مقاله چند نوع باغ را برای شما معرفی میکنیم.

باغ سبزی

 این ممکن است محبوب ترین و عملی ترین نوع باغ باشد. در این نوع باغ با رشد سبزیجات خود می توانید پول و تعداد سبزیجات تازه ای را که می خورید افزایش دهید.

باغ گل

 یک باغ گل می تواند زیبایی های زیادی را به حیاط و مکان زندگی شما اضافه  کند و می تواند یک مکان آرام برای شما باشد. اگر شما عمدتا علاقه مند به زیبایی اموال خود هستید، یک باغ گل ممکن است بهترین انتخاب باشد. شما می توانید از گیاهان چند ساله و رنگی در باغ خود استفاده کنید.

شما نمیتوانید پروانه ها یا پرندگان کوچکی را رشد دهید، اما می توانید کاری کنید که آن ها را به باغ  خود جذب کنید. شما با کاشت چند گل و گیاه مخصوص می توانید پروانه ها و پرندگان را به مکان خود جذب کنید.

گلهایی را که آنها را جذب می کنند عبارتند از: گل ها و گیاهان گرده دار، دلفریزه ها، رازیانه ها و گل های میوه ای.

این نوع از باغ ها بسیار مناسب برای کودکان می باشد زیرا پر از پروانه های رنگی می باشد.

باغ حیات وحش

 باغ حیات وحش این است که مکانی را به عنوان حمایت از حیوانات در منطقه خود درست کنیم  اما این مکان باید دارای شرایط خاصی باشد. به طور کلی این مکان به عنوان ارائه دهنده منابع غذایی و پناهگاه برای حیوانات می باشد. حیات وحش باید دارای گیاه های خاصی باشد که معمولا آن ها گیاهانی هستند که در منطقه شما رشد می کند. بنابراین شما باید یاد بگیرید که کدام گونه از گیاهان بومی برای باغ شما مناسب است.

فضای موجود و در دسترس را در نظر بگیرید. اگر فضای زیادی دارید، می توانید تمام گیاهان را در زمین بکارید. اگر فضای محدودی دارید، می توانید تمام گیاهان را در گلدان بگذارید. شما می توانید انواع گیاهان مختلف را در گلدان ها رشد دهید و آنها را در یک حیاط و یا در یک مکان آفتابی درحیات وحش خود نگه دارید. برخی از گیاهان حتی در گلدان ها بهتر رشد می کنند، بنابراین استفاده از گلدان نیز ممکن است ایده آل باشد.

اگر شما در یک منطقه با خاکی مناسب زندگی کنید که بیش از حد سنگی یا شنی نباشد، بهترین مکان برای باغ و گیاهان شما می باشد. زیرا خاک مناسب یکی از مهتمرین پیش نیاز ها برای رشد گیاه می باشد.

اگر در فضا محدودیت دارید، ولی هنوز میخواهید باغ خود را بزرگ جلوه دهید، میتوانید از ایده باغ عمودی استفاده کنید. در این نوع باغ ها از گیاهان کوچک یا گیاهان جعبه ای استفاده می کنند..

تعیین میزان نور خورشیدی که گیاهان شما دریافت خواهند کرد بسیار مهم است. بسیاری از گیاهان برای رشد به 6 تا 8 ساعت آفتاب کامل نیاز دارند. اگر منطقه ای ندارید که این آفتاب را فراهم می کند، شما می توانید از گیاهانی استفاده کنید که به آفتاب کمتری نیاز دارند. یعنی شما فقط باید گیاهانی را انتخاب کنید که در سایه رشد می کنند.

سعی کنید منطقه ای را که در آن می خواهید باغ خود را ایجاد کنید برسی کنید یعنی بفهمید در آن منطقه چه زمانی آفتاب طلوع میکند چه زمانی نور آفتاب مناسب برای گیاهان می باشد. به عنوان مثال، شما می توانید در ساعت 7 صبح، 11 صبح، 2 بعدازظهر و 5 بعد از ظهر آن منطقه را برسی کنید تا بفهمید مکان مناسبی برای باغ شما هست یا خیر.

نظر بدهید
بازدید کننده 1174
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :