چگونه یک رستوران زیبا طراحی کنیم؟

چگونه یک رستوران زیبا طراحی کنیم؟

در حالی که غذا و خدمات خوب برای بازاریابی یک رستوران حیاتی است، محیط رستوران نیز اهمیت دارد. شما می خواهید مشتریان ، احساس راحتی کنند و از غذا خوردن خود لذت ببرند. می توانید از موسیقی با صدای بلند (موسیقی ملایم) ، جداول Formica و فنجان های پلاستیکی بهره ببرید. و فضای کاملا متفاوتی در رستوران خود ایجاد کنید.

تعادل ظرفیت صندلی

طراحی یک رستوران باید تعادل بین یک محیط و حداکثر ظرفیت صندلی باشد.

به عبارت دیگر شما می خواهید مشتریان خود را از دست ندهید و سود کاملی داشته باشید. و در عین حال مشتریانتان احساس راحتی بکنند. برخی از رستوران ها بر روی ظرفیت صندلی خود تمرکز می کنند و طراحی داخلی را در نظر نمی گیرند. در حالی که رستوران های خوب بیشتر به محوطه تمرکز دارند.

مناطق ، مشکلی در طراحی رستوران

مناطقی که مشتریان دوست ندارند. در آنجا بنشینند را در نظر بگیرید. مانند : ورودی آشپزخانه ، جلوی درب ، ورودی جلوی درب دستشویی و... با توجه به این موضوع می توانید این مناطق را از دسترس خارج کنید. و در آن مناطق دکوراسیون خود را در نظر بگیرید. می توانید سعی کنید برای تقسیم بندی مناطقِ رستوران ، از پارتیشن های متفاوت و زیبا استفاده کنید.

برای درک بهتر از مناطق صندلی خود می توانید روی صندلی های خود بنشینید و فضای دید آن صندلی را بررسی کنید.

رستوران و موسیقی

سکوت قطعا در بسیاری از رستوران ها نکته طلایی نمی باشد. موسیقی می تواند ذهن را آرام کند. همانطور که دکوراسیون (تابلوها ، کفپوش و...) رستوران می تواند این کار را انجام دهد. سعی کنید از موسیقی های تکراری استفاده نکنید. زیرا کارکنان شما از شنیدن هر روزه یک موسیقی اذیت می شوند. می توانید از رادیو هم استفاده کنید. ولی باید در نظر بگیرید از کانال های تجاری استفاده نکنید. اجرای زنده موسیقی هم ایده خوبی است. اما باید در نظر بگیرید هزینه بالایی دارد. بعضی از رستوران ها در آخر هفته و یا مناسبت ها از یک گروه خاص دعوت می کنند.

گرمایش و تهویه رستوران

توجه مهم برای هر رستوران : گرمایش وسرمایشِ رستوران ، بسیار مهم است.
تهویه مطبوع در رستوران مشتریان شما را اذیت نمی کند.
اگر سیستم گرمایشیِ شما به خوبی کار نکند. مشتریانی که در تابستان به رستوران شما می آیند. با تجربه ای گرم و بد از رستوران شما بیرون می روند.

نظر بدهید
بازدید کننده 560
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :