نحوه تمیز کردن دیوار

نحوه تمیز کردن دیوار

دیوارها کثیف هستند، مخصوصا دیوار خانه هایی که در آن بچه و حیوانات خانگی زندگی می کند. تمیز کردن آنها به طور مرتب هم برای سلامتی شما و هم برای زیبایی خانه خیلی مهم است. در اینجا نحوه تمیز کردن دیوارهای رنگی بدون آسیب رساندن به آنها به شما آموزش می دهیم.

قبل از تمیز کردن، مشخص کنید چه رنگی روی دیوار است. رنگ نیمه براق یا رنگ تمام براق معمولا رنگ های نیمه براق مقاومت بیش تری نسبت به رنگ های تمام براق دارد. مهم نیست که چه نوع رنگی بر روی دیوارها است، قبل از شستشو دیوار ها باید تمامی گرد وغبار موجود روی سطح دیوار را پاک کنید. شما می توانید با یک دستمال مرطوب این کار را انجام دهید.

بعد، حوله هایی را روی کف قرار دهید تا هنگامی که موقع تمیز کردن آبی  را که به زمین میریزد را از بین ببرد.

برای پاک کردن لکه ها از روی دیوار ها، به یک پاک کننده مایع نیاز دارید. برای جلوگیری از آسیب رساندن به دیوارهای خود، باید سعی کنید با استفاده از کمترین پاک کننده دیوار های خود را پاک کنید. تميزترين پاک کننده مایع آب است. می توانید از چند پاک کننده دیگر نیز استفاده کنید. مثلا به جای آب می توانید از ترکیب آب گرم وصابون استفاده کنید. شما خودتان نیز می توانید یک پاکننده قوی در خانه ی خود بسازید: یک فنجان آمونیاک، ½ فنجان سرکه و ¼ فنجان نوشابه گازدار در یک ظرف آب گرم مخلوط کنید. بعد از شستشوی کامل دیوار ها سعی کنید دیوارها را با حوله های نرم خشک کنید تا از آسیب رساندن دیوارها توسط رطوبت جلوگیری شود.

برای تمیز کردن یک لکه ریز، از آب جوش استفاده کنید و با آن لکه ها را بشویید.

هنگام تمیز کردن دیوار ابتدا از بالای دیوار، شروع به کار کنید و سعی کنید همیشه در هنگام تمیز کردن دیوار ها از بالا به پایین دستمال بکشید. دیوار را با تمیزکننده پاک کنید و سپس آن را فقط با آب بشویید تا شستشو کامل شود. از دو سطل استفاده کنید، یکی برای محلول تمیز کننده و دیگری برای آب. اطمینان حاصل کنید که قبل از شستشوی دیوار، گرد و غبار ها را را از بین برده اید. شما یک دستمال مرطوب می خواهید، پس از اتمام بخش شستشو، دیوار را با یک پارچه یا حوله خشک کنید.

دانستن نحوه تمیز کردن دیوارهای رنگی بسیار مهم است اگر شما بچه های  کوچک در خانه دارید باید این نحوه تمییز کردن را بلد باشید. دانستن چگونگی تمیز کردن چربی از دیوار نیز مهم است برای این کار باید از پاک کننده های تجاری برای تمیز کردن دیوارهای چرب استفاده کنید.

دانستن نحوه تمییز کردن دیوار ها خانه شما را پاکیزه و بدون لکه نگه می دارد.

 

نظر بدهید
بازدید کننده 445
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :