طراحی اتاق کودک

طراحی اتاق کودک

از رنگ های شاد استفاده کنید

رنگ اتاق در روحیه کودک تاثیر می گذارد، به همین دلیل سعی کنید اتاق کودک خود را با رنگ های شاد رنگ آمیزی کنید.سعی کنید از رنگ های ترکیبی استفاده کنید مثلا رنگ خاکستری با رنگ زرد یک رنگ جدید وشاد می باشد که اتاق کودک را مدرن جلوه می دهد. تا حد امکان سعی کنید از رنگ های تیره و بی روح در اتاق کودک استفاده نکنید.زیرا همانطور که می دانید رنگ با روحیه کودک رابطه مستقیم دارد و رنگ های خفه وتیره طی یک مدت زمان کودک را افسرده می کند. شما نباید در اتاق کودک از رنگ های متضاد هم استفاده کنید مثلا رنگ سیاه و سفید برای اتاق کودک مناسب نمی باشد.تحقیقات نشان داده رنگ های شاد به طور قابل توجهی روی شبکیه کودک ثبت می شود و قوی ترین سیگنال های بصری را به مغز کودک می فرستد. سیگنال های قوی تر باعث رشد مغز و رشد سریع تر کودک می شود.

استفاده از طرح مینیمالیسم

همانطور که می دانید طرح مینیمالیسم به دلیل سادگی طرفدار های زیادی دارد.سعی کنید در اتاق کودک خود از طرح مینیمالیسم استفاده کنید. یعنی اتاق کودک خود را خالی از هرگونه وسایل اضافی کنید.اتاق کودک به دلیل وسایل زیادی که در خود دارد باید دارای فضای ذخیره     سازی مناسب باشد .مثلا توجه کنید هنگام خرید تخت کودک تختی بخرید که در زیر آن فضای ذخیره سازی مناسبی مانند کشو تعبیه شده است.با این کار می توانید برخی از لوازم مورد نیاز کودک را در کشو زیر تخت آن قرار دهید.

 

بچه ها عاشق خوابیدن هستند. و بزرگسالان هم تأثیر آرام بخش تکان دادن در خواب کودکان را نمی فهمند. اگر دقت کرده باشید زمانی که کودک را در پای خود تکان می دهید کودک سریع به خواب فرو می رود.از این رو سعی کنید در اتاق کودک خود کهریه (گهواره) قرار دهید تا کودکتان را به راحتی بخوابانید.

اتاق کودک نباید خسته کننده باشد بلکه اتاق کودک باید طوری طراحی شود که باعث رشد سریع کودک بشود.

و فراموش نکنید که عناصر سرگرم کننده را به اتاق کودک خود مانند اسباب بازی های متنوع و کتاب داستان های تصویری اضافه کنید. که کودک بتواند در اتاق خود سرگرم شود و احساس بی تابی و بی قراری به او دست ندهد.

 

سعی کنید روی دیوار های اتاق کودک خود از برچسب های شاد و مناسبی استفاده کنید. یا اصلا می توانید از کاغذ دیواری های مخصوص کودکان در اتاق استفاده کنید. البته انتخاب برچسب و کاغذ دیواری مناسب به جنسیت کودک بستگی دارد.

 

راه های خلاقانه برای نمایش نام نوزاد در اتاق خود پیدا کنید. برخی از ایده ها عبارتند از:

با استفاده از عکس های کودک یک قاب درست کرده وسپس نام  کودک خود را در آن بنویسید.

با استفاده از بالش های رنگی نام کودک خود را درست کنید.

با استفاده از عکس های سونوگرافی  یک قاب قلب مانند درست کرده و سپس نام کودک را در آن بنویسید.

 

 

 

 

نظر بدهید
بازدید کننده 483
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :