20 بنای زیبای جهان (قسمت دوم)

20 بنای زیبای جهان (قسمت دوم)

5.ساختمان نوآوری، علم و فناوری در دانشگاه پلی تکنیک فلوریدا

ساختمان نوآوری، علم و فناوری در دانشگاه پلی تکنیک فلوریدا در لک لند

سانتیاگو کالاتراوا با یک طرح پیشرفته و فوق العاده، ساختمان دانشگاه فن آوری پلی تکنیک فلوریدا را ارائه کرده است برای ساخت این مؤسسه نزدیک 60 میلیون دلار هزینه شده است.این مجموعه بالغ بر 160 هزار متر مربع می باشد.

سازه مجموعه توسط فرم اسکلیت فلزی گسترده ای ساخته شده و بوسیله یک پوشش مشبک در سرتاسر بنا حفظ شده است.

6.خانه هوبرتوس در آمستردام هلند

آمستردام هلند

رندی دچ (Randy Deutsch) رییس موسسه‌ی Deutsch Insights و استادیار رشته معماری در دانشگاه ایلینوی در رابطه با این بنا می‌گوید: "این موسسه که با اسم خانه مادر هم شناخته می‌شود، در حمایت و پذیرفتن مادران مجرد شکل گرفته است و توسط معمار آلدوفن ایک طراحی شده­ است.

آمستردام  پایتخت هلند، به خاطر کافی‌شاپ‌ها و کانال‌های آبی‌اش مشهور است. ظاهرا این شهر در سال ۱۲۷۵ میلادی توسط دو ماهیگیر تاسیس، و در طول قرن‌ها از نظر اهمیت و ثروت رشد، و به عنوان مستعمرات هلند در اطراف دنیا مستقر شد

6.ساختمان امپراطوری ایالت نیویورک

ساختمان-امپراطوری-ایالت-نیویورک

The Empire State Building امپایر استیت نام برجی در کشور ایالات متحده امریکا و شهر نیویورک است ، این برج ۱۰۲ طبقه فلزی و با ۴۵۰ متر ارتفاع به عنوان یکی از بزرگترین برج های زمان خود بحساب می آید. این برج بزرگ ۱۰۲ طبقه در سال ۱۹۳۰ در عرض ۱۴ ماه ساخته شدساخت بنا در ۱۷ مارس ۱۹۳۰ در بحبوحه ی رکود اقتصادی آغاز شد. سرمایه گذاران اصلی را می توان والتر کریسلرو و جان جاکوب راسکوب (خالق جنرال موتور) دانست اما شرکت های Shreve، Lamb و Harmon نیز در ساخت بنا مشارکت داشتند

7.موزه هنرهای معاصر در ریودوژانیرو ، برزیل

اسکار نیمایر (به پرتغالی: Oscar Niemeyer) معمار برزیلی (۱۵ دسامبر ۱۹۰۷ - ۵ دسامبر ۲۰۱۲) و طراح بنای مرکز سازمان ملل در نیویورک است. او در شهر ریودوژانیرو زاده شد. در همان شهر در سال ۱۹۳۴ از مدرسه هنرهای زیبا درجه مهندسی معماری دریافت کرد. در ۱۹۴۵ عضو حزب کمونیست برزیل شد. در سال ۱۹۴۷ با طرح بنای مرکز سازمان ملل متحد در نیویورک شهرتی جهانی یافت.

8.کلیسای نور در اوزاکا ، آلمان

کلیسای نور در اوزاکا آلمان

کلیسای نور که گاهی کلیسای نورانی نیز خوانده می‌شود، توسط تادائو آندو طراحی و در سال ۱۹۸۹ در شهر ایباکی در اوزاکای ژاپن ساخته شده‌است.

کلیسای نور که گاهی کلیسای نورانی نیز خوانده می‌شود، توسط تادائو آندو طراحی و در سال ۱۹۸۹ در شهر ایباکی در اوزاکای ژاپن ساخته شده‌است. این کلیسا به کلیسای کوچک و خانه وزیر که قبلاً در محل وجود داشت اضافه شده‌است.

 

نظر بدهید
بازدید کننده 689
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :