ساخت مبل یا خرید مبل؟

ساخت مبل یا خرید مبل؟

امروزه می توان انواع  مختلف مبل ها را را در اکثر فروشگاه ها دید. این نشان دهنده این است که مبلمان طرفدار های زیادی دارد. مثلا در کشور های اروپایی اکثر خانه ها دارای مبل می باشد. از این رو مبل در کشور های اروپایی یک وسیله ضروری برای خانه محسوب می شود. که در کشور ما اینگونه نیست.

کسانی که  از چکش و اره استفاده کردند و با آن ها آشنایی دارند، می توانند برای خود مبل بسازند. این کار ممکن است راه جدیدی برای شکوفایی مهارت های خود باشد. این یک پروژه برای کسی است که می خواهد مبل منزل خود را خودش بسازد. وسایل مورد نیاز برای ساخت یک مبل شامل چکش، ناخن، اره دستی (اگر چه یک کار با یک اره الکتریکی سریع تر و آسان تر است)، چسب چوب و چوب است. حالا شما باید کارگاه خود را برای ساخت مبلتان راه اندازی کنید. اگر شما با وسایلی که در بالا ذکر کرده ایم آشنایی ندارید باید قبل از شروع به درست کردن مبل خود به کلاس صنایع چوبی محل خود بروید تا بتوانید مبل مناسب و استانداردی درست کنید. ولی اگر شما با وسایلی که گفتیم آشنایی دارید و با آن ها کار کرده اید می توانید شروع به ساخت مبل کنید. اما یک مشکل وجود دارد و آن مشکل این است که شما اگر بخواید خودتان مبل خود را بسازید باید هزینه بیش تری نسبت به خرید مبل آماده انجام دهید. ولی اگر پول برای شما اهمیتی ندارد ساخت مبل می تواند هم برای شما سرگرمی و هم اینکه شما مهارت جدیدی بدست خواهید آورد. و اگر توانستید در این کار موفق باشید می توانید این کار گسترش دهید و به عنوان شغل از آن استفاده کنید. اما اگر پول و قیمت برای شما مهم است خرید مبل آماده خرج و دردسر کمتری نسبت به ساخت مبل توسط خودتان دارد.

علاوه بر این شما اگر بخواید خودتان مبل منزل خود را درست کنید بعد از ساخت بدنه مبل با وسایلی که در بالا گفتیم به چرخ خیاطی مخصوص برای درست کردن پارچه و کوسن مبل دارید. که اگر استفاده از چرخ هم بلد نباشید باید اول به کلاس اموزش آن بروید و سپس شروع به دوخت پارچه و کوسن مبل کنید. که همانطور که گفتیم این کار برای کسانی که پول برای آن ها اهمیت دارد به هیچ وجه به صرفه نیست. به طور کلی ساخت مبل هزینه بیش تری نسبت خرید مبل آماده دارد.

بعد از ساخت یا خرید مبل باید جای آن را انتخاب کنیم که اکثرا جای مبل در اتاق نیشیمن  است . اما آن را می توان در جا های مختلف خانه قرار داد . ولی باید توجه داشت مبل را به گونه ای  قرار دهیم که با دکوراسیون خانه هماهنگ شده و هیچ اختلالی در طراحی خانه بوجود نیاورد.  باید توجه کنیم در میان مبل ها فاصله مناسب باشد تا رفت آمد در آن راحت صورت گیرد. به غیر از توجه به فاصله مبل ها باید توجه کرد که مبل ها مانع عبور از مسیری نباشد.

به طور کلی مبل محلی برای استراحت کردن است. یک مبل خوب می تواند آرامش و راحتی را به افرادی که در آن استراحت می کنند بدهد.

 

نظر بدهید
بازدید کننده 616
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :