مزایای گیاهان

مزایای گیاهان

هنگامی که فضای داخلی خود خانه خود را با گیاهان تزئین می کنید، غیر از این که فضای سبز را به خانه خود اضافه می کنید هوای تازه را نیز وارد خانه خود می کنید. این موجودات زنده و باهوش، با بدن و ذهن شما ارتباط برقرار می کنند و باعث افزایش کیفیت زندگی می شوند.

گیاهان انواع مختلف و متنوعی دارد هریک از گیاهان دارای فواید خاصی می باشند علم ثابت کرده است که گیاه می توانند به فرد آرامش دهند.گیاه به طور مستقیم در روحیه فرد تاثیر می گذارد.

گیاهان می توانند تمامی اشعه های مضر اطراف را دفع کرده تا به انسان آسیبی نرساند.از این رو دانشمندان می گویند اگر با اشعه سر و کار دارید برای دفع آن از گیاهان استفاده کنید.به طور کلی گیاهان خیلی مفید می باشند.

تنفس راحت تر

اکثر گیاهان در روز اکسیژن تولید می کنند.از این رو وقتی گیاهی را به خانه می آورید اکسیژن خانه را در روز افزایش می دهد. به همین علت وقتی شما نفس بکشید، بدن شما به اکسیژن می رسد.همین اکسیژن کافی که به بدن می رسد سلامتی انسان را افزایش داده وسبب طول عمر بیش تر انسان می شود. در طی فتوسنتز گیاهان دی اکسید کربن را جذب می کنند و اکسیژن را آزاد می کنند. این الگو باعث می شود که در طی روز گیاهان دی اکسید کربن خانه شما را گرفته و اکسیژن تولید می کند. افزودن گیاه به فضای داخلی می تواند سطح اکسیژن را افزایش دهد.

اما در شب، فتوسنتز متوقف می شود و گیاهان به طور معمول مانند انسان تنفس می کنند، جذب اکسیژن می کنند و دی اکسید کربن را آزاد می کنند.به همین علت سعی کنید گیاهان خود را شب در منزل نگه داری نکنید. زیرا گاز دی اکسید کربن برای بدن انسان ضرر دارد.

فقط چند گیاه مانند ارکیده و ساکولنت هستند که می توانند در طی شبانه روز اکسیزن تولید کنند. این گیاهان را در اتاق خواب قرار دهید تا هوا را در طول شبانه روز تازه کند.

بهبود سلامت

با توجه به محققان دانشگاه ایالتی کانزاس، افزودن گیاهان به اتاق های بیمارستان سرعت بازیابی بیماران را افزایش می دهد. در مقایسه با بیماران در اتاق بدون گیاهان، بیماران در اتاق های گیاهی درخواست داروهای کم تر، ضربان قلب پایین و فشار خون، خستگی و اضطراب کمتری دارند و زودتر از بیمارستان آزاد می شوند.

هیئت مدیره محصولات گیاهی هلندی  طی یک تحقیق فهمید : د افزودن گیاه به  دفتر، خستگی، سرماخوردگی، سردرد، سرفه، گلودرد و علائم آنفولانزا را کاهش می دهد. در مطالعه دیگری توسط دانشگاه کشاورزی نروژ، میزان بیماری در دفاتری که دارای گیاه است بیش از 60 درصد کاهش یافت.

افزایش تمرکز

یک مطالعه در کالج سلطنتی کشاورزی در Circencester، انگلستان، دریافت که دانش آموزان 70 درصد توجه بیشتری را در هنگام آموزش در اتاق های حاوی گیاهان نشان می دهند. از این رو تمام کلاس های آنجا با گیاهان پوشیده شده بود.زیرا اکسیژن کافی اظطراب و هیجان را کم کرده و تمرکز را افزایش می دهد.

نظر بدهید
بازدید کننده 658
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :