تاریخچه شرکت ویلیامز سوناما

تاریخچه شرکت ویلیامز سوناما

در سال 1947، چارلز(چاک) ویلیامز در سونوما، کالیفرنیا مستقر شد و اولین فروشگاه خود را به عنوان فروشگاه سخت افزاری باز کرد. ویلیامز در سال 1953 اولین سفر خود به فرانسه را آغاز کرد. او فروشگاه خود را در سال 1956 به فروشگاه ظروف تبدیل کرد. ویلیامز سونوما با فروش لوازم آشپزخانه حرفه ای و با کیفیت برای استفاده خانگی،بنیانگذار مجله ی غذایی آمریکایی شد.

در سال 1958، با پیشنهاد مشتریان،  ویلیامز این فروشگاه را به سانفرانسیسکو نقل مکان کرد. ویلیامز در سال 1972، همراه با پیشنهاد مشتری منظم جکی مایورکا، شروع به انتشار یک فروشگاه پستی برای گسترش کسب و کار خود در خارج از منطقه خلیج سان فرانسیسکو کرد. ویلیامز در پیشنهاد مشتری و دوست ادوارد مارکوس، نیمان مارکوس مستقر در دالاس، تصمیم به گسترش این شرکت و تشکیل شرکت ویلیامز سونوما در سال 1972 کرد.

دومین فروشگاه Williams-Sonoma در Rodeo Drive در بورلی هیلز در سال 1973 افتتاح شد. در همان سال، ویلیامز سونوما از طریق فروشگاه و کاتالوگ خود از پردازنده غذای (Cuisinart) به بازار آمریکا معرفی کرد. ویلیامز تصمیم به فروش سهم خود را از شرکت در سال 1978 به W. Howard ، کارآفرین اوکلاهما، و بازرگان جیمز McMahan.ویلیامز منافع مالکیت را حفظ کرد و انتخاب کالاها و تولید کاتالوگ را هدایت کرد. لستر به عنوان رئیس جمهور و مدیر اجرایی فعالیت کرد، در حالی که مک موهان مدیر شرکت بود. در آن زمان ویلیامز سونوما 4 میلیون دلار درآمد داشت.

1980 تا 2000

ویلیامز سونوما، شرکت سهام عمومی اولیه خود را در جولای 1983 عرضه کرد. یک میلیون سهام در بازار اوراق بهادار 23 دلار به ازای هر سهم ارائه شد. در پایان سال 1985، این شرکت بیش از 51 میلیون دلارمحصول برای فروش تولید کرد. این کسب و کار شامل 27 فروشگاه لوازم خانگي Pottery Barn واقع در کالیفرنیا، کانکتیکات، نیوجرسی و نیویورک برای 6 میلیون دلار بود. گسترش این شرکت منجر به افتتاح اولین مرکز توزیع خود در ممفیس، تنسی در سال 1984 شد. ویلیامز سونوما، یکی از بزرگترین توزیع کنندگان اختصاصی در منطقه ممفیس با 3.5 میلیون فوت مربع فضای توزیع است.

از سال 1986 تا 1989، ویلیامز سونوما بیش از 100 فروشگاه در ایالات متحده افزایش داد  این شرکت در سال 1992 با Books of Time-Life همکاری داشته است تا اولین کتاب آشپزی خود را در کتابخانه آشپزی Williams-Sonoma منتشر کند. کاراین شرکت در بورس اوراق بهادار نیویورک از سال 1998 شروع شد، در حالی که فروش برای اولین بار به $ 1 میلیارد رسید.

 

مارک West Elm در سال 2002 با انتشار کاتالوگ راه اندازی شد؛ سال بعد، این مارک اولین فروشگاه خود را باز کرد. نام تجاری Pottery Barn با شروع PBTV در اوایل سال 2003 گسترش یافت.

تا سال 2009، ویلیامز سونوما، 610 فروشگاه با درآمد سالانه بیش از 3 میلیارد دلار به وجود آورد. در ماه مه 2010، لستر بازنشسته شد و لورا آلبر مدیر عامل شرکت شد. پیش از این، آلبر در سال 1995 به این شرکت پیوست. او در ساخت فروشگاه کاتالوگ انبار و توسعه و راه اندازی کودکان و نوجوانان Pottery Barn و PBteen فعالیت داشت. در نوامبر 2011، شرکت Portland، Oregan Rejuvenation Inc. یک تولید کننده و فروشنده مستقیم وسایل و سخت افزار با فروشگاه ها در پورتلند، سیاتل و لس آنجلس بود. این شرکت در نوامبر 2012 یک نام تجاری سبک زندگی را با ارائه محصولات شخصی، مارک و گراهام عرضه کرد.

ویلیامز سونوما در سال 2014 در محل اصلی خود در سونوما، کالیفرنیا، یک فروشگاه را باز کرد. چاک ویلیامز، بنیانگذار ویلیامز سونوما، افتتاح فروشگاه خود را جشن گرفت.

 

نظر بدهید
بازدید کننده 493
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :