تاریخچه شرکت Berkshire Hathaway Furniture

تاریخچه شرکت Berkshire Hathaway Furniture

این شرکت توسط Oliver Chace در سال 1839 تاسیس شد. Oliver قبلا برای ساموئل اسلاتر، بنیانگذار نخستین کارخانه تولید نساجی موفق در آمریکا، کار کرده بود. او اولین کارخانه تولید نساجی خود را در سال 1806 تاسیس کرد. در سال 1929، شرکت دره فالز با شرکت ساختمانی Berkshire Cotton که در سال 1889 در آدامز، ماساچوست تاسیس شد، ادغام شد. این شرکت ترکیبی به نام Berkshire Fine Spinning Associates شناخته شد.

در سال 1955، شرکای کوچک انگلیس (Berkshire) ادغام شده با شرکت تولیدی (Hathaway) که در سال 1888 در نیو بدفورد، ماساچوست توسط Horatio Hathaway با سود ناشی از خرید و فروش و تجارت چین تاسیس شد . هاتاوی در دهه اول موفق بوده ، اما پس از جنگ جهانی اول، در طی یک سقوط صنعتی در صنعت نساجی رنج فراوان گرفت. در این زمان، هاتوی توسط سیبری استنتون اداره شد که تلاش های سرمایه گذاری آن پس از رکود بزرگ با سودآوری جدید به دست آمد. پس از ادغام، Berkshire Hathaway  کارخانه با بیش از 12،000 کارمند با بیش از 120 میلیون دلار درآمد داشت و در نیو بدفورد مستقر بود. با این حال، هفت مورد از این مکان ها تا پایان دهه گذشته بسته شده است، همراه با اخراج های بزرگ.

در سال 1962، وارن بافت شروع به خرید سهام در (Berkshire Hathaway) کرد.پس از متوجه شدن الگو در قیمت سهام خود را هر زمان که یک کارخانه بسته میشد می فروخت. در نهایت، بوفت اذعان کرد که تجارت نساجی کاهش می یابد و وضعیت مالی این شرکت بهبود نخواهد یافت. در سال 1964، استنتون پیشنهاد منصفانه خود را از 11 1/2 دلار برای هر سهم برای شرکت برای خرید سهام بوفیت انجام داد. چند هفته بعد، وارن بافت پیشنهاد مناقصه را به صورت کتبی دریافت کرد، اما پیشنهاد مناقصه فقط برای 11 تا 3/8 دلار بود. بعدها بعث اعتراف کرد که این پیشنهاد پایین تر، باعث کاهش خشم او شد.

بوفت ابتدا تجارت اصلی پارچه Berkshire را حفظ کرد، اما تا سال 1967، او به صنعت بیمه و سایر سرمایه گذاری ها گسترش یافت. اولین بار در خرید بیمه با خرید شرکت ملی مزایا شرکت کرد. در اواخر دهه 1970، Berkshire  سهام خود را در شرکت بیمه کارکنان دولتی (GEICO) به دست آورد، که امروزه عامل اصلی فعالیت های بیمه خود و منبع اصلی برای سرمایه گذاری های دیگر(Berkshire Hathaway) است. در سال 1985، آخرین عملیات نساجی (هسته تاریخی هاتوی) تعطیل شد.

بوفت در سال 2010 ادعا کرد که خرید Berkshire Hathaway بزرگترین اشتباه سرمایه گذاری او بود. و ادعا کرد که بازده سرمایه گذاری ترکیبی حدود 200 میلیارد دلار در طی 45 سال را رد کرد. بافت ادعا کرد که اگر این پول را به طور مستقیم در کسب و کارهای بیمه سرمایه گذاری کند، خریداری این سرمایه گذاری ها چند صد برابر می شد.

سهام کلاس Berkshire که از تاریخ 8 ژوئن سال 2018 به فروش می رسد، به مبلغ 304،280 دلار است، و آنها را به عنوان سهام با ارزش ترین قیمت در بورس اوراق بهادار نیویورک به فروش می رسانند، زیرا آنها هیچگاه تقسیم سهام نداشته اند و یک بار از سود و مزایای از وارن بافت دریافت کرده اند. سهام بیش از 100،000 دلار برای اولین بار در 23 اکتبر 2006 بسته شد. با وجود اندازه آن، Berkshire برای سالهای بسیاری در شاخص سهام گسترده سهام مانند S & P 500 به دلیل عدم نقد شوندگی در سهام خود شامل نشده است؛ با این حال، پس از تقسیم 50 در 1 سهام Berkshire کلاس B در ژانویه 2010، و اعلام Berkshire که می خواهد به شرکت بورلینگتون شمالی بپیوندد.

نامه های سالانه مدیر عامل Berkshire وارن بافت به طور گسترده ای خوانده شده و نقل شده است این شرکت در سال 2007 در آمریکا به عنوان برترین شرکت انتخاب شده بود.

در سال 2008، Berkshire به عنوان سهامی از Goldman Sachs به عنوان بخشی از کمکهای بانک سرمایه گذاری کرد. بوفت از تصمیم لوید بلانفین به عنوان مدیر عامل شرکت گلدمن ساکس دفاع کرد.

در تاریخ 13 ژوئیه 2016، بوفت 31.7٪ مجموع قدرت رای دهی سهام Berkshire و 18.0٪ از ارزش اقتصادی این سهام را داشت. معاون برکشیار، چارلی مونگر، همچنین دارای سهمیه ای بزرگ است که او را یک میلیاردر می کند و سرمایه گذاری های اولیه در برکشایر توسط دیوید گتسمن و فرانکلین اوتیس بوث جونیور نیز باعث تبدیل شدن آنها به میلیاردرها شد. بیل گیتس دومین سهامدار Berkshire است و دارای بیش از 5٪ از سهام کلاس  Bاست.

نظر بدهید
بازدید کننده 425
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :