تمیز کردن سرامیک

تمیز کردن سرامیک

سرامیک یک کفپوش محبوب است. آنها با دوام،زیبا و ماندگار هستند. اما مانند همه لوازم دیگر، آنها هم نیاز به مراقبت و تمیز کردن دارند. در اینجا چند راهنمایی هوشمند درباره چگونگی تمیز کردن کاشی ها ارائه شده است.

چند بار در هفته کف کاشی خود را جارو کنید تا از گرد و غبار خلاص شوید. همیشه قبل از اینکه شروع به تمیز کردن سرامیک ها بکنید گرد و غبار های موجود در سطح های سرامیک را از بین ببرید. هنگامی که این کار را انجام دهید، سرامیک ها آماده  برای تمیز کردن هستند. برای پاک کردن سرامیک ها از مواد شوینده مخصوص خود استفاده کنید .اگر شوینده ای که از  آن استفاده می کنید مناسب نباشد رنگ سرامیک های منزل شما را عوض کرده و ممکن است روی آن ها خراش ایجاد کند. غیر از مواد شوینده دستمالی هم که از آن استفاده می کنیم مهم است . برای پاک کردن سرامیک سعی کنید از ابر یا از اسفنج استفاده کنید تا شرامیک شما آسیب نبیند. همیشه هنگام تمیز کردن به غیر از محلول پاک کننده از یک سطل که در آن آب تمیز وجود دارد به استفاده کنید. تا هر از چند گاهی دستمال خود را در آن بشوئید.

 شما همچنین می توانید برای تمیز کردن سرامیک های منزل خود از محلول های خانگی استفاده کنید. مثلا آب لیمو را با مقداری آب گرم مخلوط کرده و سرامیک ها را با آن پاک کنید .این کار به غیر از پاکیزگی باعث درخشش سرامیک ها نیز می شود.

شما می توانید به جای آب لیمو مقداری سرکه را آب گرم مخلوط کرده و محلول مناسبی برای سرامیک ها درست کنید. و با استفاده از حوله ای نرم سرامیک ها را با آن پاک کنید. 

شما همچنین می توانید یک محلول سفید کننده ملایم برای  سرامیک های خود استفاده کنید. هنگام استفاده از این نوع محصولات، برای سلامتی پوستتان از دستکش استفاده کنید. برای از بین بردن لکه های عمیق، بگذارید محلول سفید کننده به مدت 5 دقیقه روی آن بماند. سپس با استفاده از یک مسواک یا سایر برس های کوچک لکه را از بین ببرید.

برای لکه های ضیف تر، مقداری نوشابه و آب را مخلوط کنید. آن را به لکه بمالید، بگذارید محلول روی آن بماند و پس از 10 دقیقه لکه را با استفاده از مسواک یا هر برس دیگر از بین ببرید. از برس های فلزی به هیچ وجه  استفاده نکنید چون باعث خراشیده شدن یا شکستن  کاشی می شود. با این نکاتی که به شما گفته شد کاشی شما در هر زمان پاکیزه ودرخشان خواهد بود.

در اینجا چگونگی تمیز کردن کاشی های سرامیکی رنگ آمیزی شده است. برای لکه های قهوه، چای یا آب، سطح کاشی را با آب گرم و مواد شوینده شستشو دهید، سپس با پراکسید هیدروژن بپوشانید. برای لکه های گریس، با آب نمک و آب، و یا یک پاک کننده طبقه تجاری شستشو دهید. برای لکه های جوهر، یک پارچه را در سفید کننده رقیق کنید و روی لکه قرار دهید. پارچه را ترک کن تا لکه رفته بیفتد. وقتی که انجام شد، کاملا شستشو کنید.

دانستن اینکه چگونه کف کاشی های سرامیکی را به درستی تمیز نگه دارید، آنها را به دنبال دوست داشتنی و کمک به آنها برای سالها طول می کشد.

نظر بدهید
بازدید کننده 447
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :