به راحتی تمیز کردن شیشه و آینه

به راحتی تمیز کردن شیشه و آینه

جالب توجه است بدانید، حتی یک ورق روزنامه خرد شده میتواند جایگزین خوبی برای حوله کاغذی باشد. اما تا حد امکان سعی کنید برای پاک کردن آینه ها و شیشه از ورق های روزنامه اجتناب کنید.

چگونه شیشه و آینه را پاک کنیم؟

مراحل تمیز کردن

جمع آوری تمام مواد پاک کننده مانند سرکه سفید، آب (آب مقطر)، بطری اسپری یا یک کاسه بزرگ، پارچه میکروفیبری و مسواک نرم ، سپس مواد پاک کننده را توی بطری اسپری بریزید .

مرحله 1

در صورتی که شما یک پنجره شیشه ای را تمیز می کنید، روی شیشه با اسپری مقداری مواد پاک کننده بریزید. سپس با دستمال میکرو فیبری از بالا به پایین به آرامی پاک کنید.

مرحله 2

یک راه برای تمیز کردن: با مخلوط کردن مقداری سرکه سفید و یک چهارم لیوان آب مقطر مواد پاک کننده ای مناسب برای آینه ها خود ایجاد کنید.

مرحله 3

برای تمیز کردن آینه ها ابتدا مواد پاک کننده ای که درست کرده اید روی دستمال میکروفیبری بریزید سپس مانند مرحله 1 به آرامی از بالا به پایین آینه را پاک کنید.

مرحله 4

در صورتی که اندازه شیشه ای بیش از حد بزرگ باشد یا اگر از یک روزنامه برای تمیز کردن استفاده می کنید بهتر است اسپری محلول روی شیشه بریزد.

سطح شیشه ای بزرگ را در  حرکت دایره ای بشویید تا تمام نقاط گرد و غبار را حذف کنید. بعد،با دستمال میکروفیبری از بالا به پایین به ارامی بکشید.

مرحله 5  

گوشه ها و لبه ها ی شیشه و آینه ها را با پنبه یا یک مسواک نرم تمیز کنید.

مرحله 6

برای تمیز کردن شیشه های بسیار کثیف ابتدا با استفاده از روزنامه و نوشابه گازدار  شیشه یا آینه را پاک کنید. سپس با استفاده از محلولی که درست کرده اید با دستمال میکروفیبری ان را پاک کنید.

به جای نوشابه می توانید از محلول خانگی بسیار قوی استفاده کنید:

دو فنجان آب مقطر یک فنجان سرکه سفید و نیم فنجان صابون مایع مخلوط کرده و  در بطری اسپری بریزید. سعی کنید از این محلول زمانی استفاده کنید که شیشه ها یا آینه ها بسیار کثیف است.

مرحله 7

برای براق کردن آینه ها وشیشه های خود میتوانید از:

دو قاشق غذا خوری سرکه سفید نصف فنجان الکل و نیم قاشق غذا خوری عصاره ذرت را با هم مخلوط کرده و در بطری اسپری بریزید. فقط این محلول را بعد از پاک کردن شیشه و آینه های خود استفاده کنید.

مرحله 8

اگر شیشه های شما دارای لکه های سختی می باشد از مقداری آب لیمو و روزنامه استفاده کنید. آن را به آرامی روی شیشه مالش دهید. توجه کنید اگر به طور مداوم این کار را انجام دهید ممکن شیشه آسیب ببیند.  

نظر بدهید
بازدید کننده 389
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :