تاثیر رنگ در بیماری (رنگ درمانی)

تاثیر رنگ در بیماری (رنگ درمانی)

بهترین رنگ برای سلامتی

رنگ های شفا رنگ هایی هستند که بر خلق و خوی انسان تاثیر می گذارند ، سیستم عصبی را آرام می کنند و باعث می شوند محیط ها آرامش ایجاد کنند. در طول قرن ها ، در بسیاری از فرهنگ ها در سراسر جهان از رنگ های مختلف برای قدرت شفا استفاده می کنند. حتی امروز ، کروموتراپی ابزار مهمی برای درمان شفا بخش ملایم است. در این راهنما ، ما هفت رنگ از بهترین رنگ ها را برای درمان و همچنین نحوه استفاده از این رنگ ها برای بهبودی بیماری مورد بحث قرار خواهیم داد. با استفاده از رنگ درمانی برای یک اتاق یا لباس ، می توانید خلق و خوی بیمار را به طور قابل توجهی تغییر دهید و بسیاری از مزایای ذهنیِ بدن را به ارمغان بیاورد.

رنگ های شفا

رنگ های شفا برای بیمارستان ها

1-قرمز

قرمز رنگ پرشور و گرم است که موجب تحریک انرژی و افزایش آن می شود. و باعث افزایش آدرنالین و فشار خون می شود. پس ، از استفاده آن اجتناب کنید زمانی که بیمار مبتلا به فشار خون بالا دارید. استفاده از قرمز در بیمارستانها تنها در حد متوسط است.

اما در خانه ، می توانید از این رنگ برای تحریک اشتها در بیماران ضعیف استفاده کنید. قرمز همچنین می تواند افسردگی را کاهش دهد. این یکی از رنگ ها برای بهبودی ، بالا بردن اشتها و افزایش طول عمر است.

زیبایی رنگ ها

2-نارنجی

با توجه به درمان رنگ درمانی ، نارنجی یکی از بهترین رنگ ها برای بیمارستان ها و مخصوصا برای اتاق های کودکان است. نارنجی گرما را منتشر می کند و با شادی و خوشبختی همراه است. در حقیقت: حتی پرتقال هایی که با ویتامین C و آنتی اکسیدان های قدرتمند بسته بندی شده اند ، شناخته شده هستند که برای مبارزه با ایمنی بدن از رادیکال های آزاد محافظت می کنند. رنگ نارنجی رنگ مهم در نمودار ، شفا رنگ است.

3- زرد

در جستجوی رنگ های شفا برای بیمارستان ها ، رنگ زرد در فهرست بالا خواهد بود. این رنگِ روشن و شاداب می تواند به تحریک هوش و همچنین سم زدایی بدن و ذهن ، برای بهبود سریع بیماران کمک کند. زرد مخصوصا برای بیماران مبتلا به مشکلات پوستی توصیه می شود. اما باید دانست که بیش از حد از این رنگ نباید استفاده کرد. زیرا باعث مختل شدن سلامت گوارش و منجر به مشکلات معد و بی خوابی می شود.

رنگ های زیبا

4. سبز

رنگ سبز برای خواص متعادل کننده شفا شناخته شده است. این یک رنگ آرام است که نشان دهنده رشد و تجدید حیات است. همچنین باعث راحتی و تعادل می شود و به ویژه برای قلب ، ریه و سیستم گردش خون مفید است.

5. آبی

این رنگ معنوی، رنگ آسمان و دریا است. رنگ آبی رنگ مهمی است زیرا با آرامش ارتباط دارد. این رنگ باعث کاهش فشار خون می شود و می تواند سرعت ضربان قلب را کاهش دهد. رنگ آبی باعث ایجاد آرامش در ذهن و بدن انسان میشود.

نقاشی زیبا

6. صورتی

رنگ زنانه است وآرامش بخش است که نشان دهنده محبت است. یک رنگ محافظ و دلسوز است که آرام است.صورتی بیش از حد ممکن است انرژی و رفتار پرشور را تحریک کند.این رنگ میتواند در بیمارستان ها و زندان ها با خیال راحت برای کاهش رفتار نامناسب مفید باشد.

نقاشی پاییز

نظر بدهید
بازدید کننده 586
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :