مناظر چشم نواز

مناظر چشم نواز

مارون بل در آمریکا

در حدود 10 مایلی از آسپن قرار دارد، در شهر کلرادو واقع شده است، مارون بلون دو قله 14000 فوتی در کوه های آلک است که در دریاچه مارون به صورت شفاف منعکس شده اند و در دره یخبندان قرار دارند. آنها جواهرات تاج کوه های راکی و تا حد زیادی یکی از صحنه های زیبای برای عکاسی در این کشور هستند.

مارون بل در آمریکا

گراند کانیون در آمریکا

گراند کانیون در 5000 سال گذشته، یک رودخانه کلرادو است که  یک مایل و عمق دارد و به تنهایی 18 میلی متر آب جهان را تامین می کند. گراند کانیون یک مکان زیبا و نفس گیر است در حالی که شما می توانید تنها یک بخش کوچک از آن را مشاهده کنید، زمین شناسان  سن برخی سنگ های آن 1.8 میلیارد ساله هستند.

گراند کانیون در آمریکا

کوه های آبی در آمریکا

کوه های آبی ریج واقع در شرق ایالات متحده و بخشی از آپالاشی های عظیم، از انتهای جنوبی ترین منطقه در گرجستان به سمت شمال به پنسیلوانیا گسترش می یابد. بین کوه های  آبی و بقیه آپالاچی ها دروازه بزرگ قرار دارد. هنگامی که از یک فاصله دور این کوه ها را مشاهده کنید آن ها به رنگ آبی دیده می شوند. درختانی که گازی به نام ایزوپرن تولید می کنند مسئول رنگ آبی هستند.

کوههای آبی در آمریکا

اویا سانتورینی دریونان

اویا در بالای صخره ای با منظره ی دیدنی از آتشفشان پالای، نوا کامنی و جزیره Thirassia واقع شده است و محبوب ترین و مسلما زیباترین روستای زیبای Santorini درجزیره یونان است.اویا فقط در حدود 11 کیلومتر ی از فیرا، در شمال جزیره، Oia شما را با خانه های سنگی سنتی خود که بر روی خیابان های باریک، قرار می گیرد جذاب خواهد کرد.

اویا سانتورینی دریونان

دریاچه پلیتوویس در کرواسی

دریاچه های پلیتویکوس در حدود نیم ساعت بین زاگرب و پایتخت کرواسی در ساحل دریای آدریاتیک قرار دارند، دریاچه های پلیتوویس  در کرواسی یک مکان جادویی است، آب جاری در کنار جنگل های باستانی منظره زیبایی را بوجود آورده است، دریاچه پلیتوویس 16 آبشار زیبا ایجاد کرده است . محل زندگی انواع پرنده ها و حیوانات می باشند.

دریاچه پلیتوویس در کرواسی

کویر بزرگ در نامیبیا

Sossusvlei واقع در پارک ملی Namibian Namib-Naukluft در بخش جنوب از کویر بزرگ، Salsusvlei که با نمک و خاک رس پوشیده شده است. توسط تپه های عظیم قرمز Sossusvlei، مکانی را با عنوان "خلیج مرده" به اندازه حدود 60 کیلومتر از ساحل اقیانوس اطلس، جایی که طوفان ها آب رودخانه Tsauchab جریان دارد بوجود آورده.

کویر بزرگ در نامیبیا

نظر بدهید
بازدید کننده 615
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :