معروف ترین درختان جهان

معروف ترین درختان جهان

در سراسر جهان چیز های عجیبی وجود دارد یکی از این چیز ها درختانی هستند که با درختان معمولی دیگر فرق دارند.

10. درخت آتش

درخت تولِ (Arbol Del Tule)

درخت آتش در مرکز شهر سانتا ماریا در ایالت مکزیکو  در اواچاکا واقع شده است. این درخت درخشان ترین درخت در جهان است ، تنه  آن به شدت درگیر است و قطر بیشتر ی نسبت به عرض آن دارد. این درخت  خیلی بزرگ است که در ابتدا تصور می شد چندین درخت  به هم متصل شده است. اما آزمایشات DNA ثابت کرده که تنها یک درخت است. این درخت تخمین زده می شود بین 1200 تا 3000 ساله است.

9. درخت پنبه

 درخت پنبه (Cotton Tree)

درخت پنبه نماد تاریخی Freetown، پایتخت سیرالئون است. طبق گفته افسانه ها ، چوب پنبه در سال 1792 هنگامی که گروهی از برده های سابق آفریقایی و آمریکایی که به وسیله مبارزه برای بریتانیا در طول جنگ استقلال آمریکا این درخت را به دست آوردند ، این درخت در سال 1792 به نماد مهم تبدیل شد ، این درخت محل سکونت فریتاون را به نمایش گذاشت است .

8. درخت زندان

درخت زندان بوآب (Boab Prison Tree)

درخت زندان Boab یک درخت توخالی بزرگ است که در جنوب غرب دربی در استرالیای غربی واقع شده است. این شهرت در دهه 1890 به عنوان یک قفسه برای زندانیان بومی استرالیا برای گذراندن محکومیت استفاده می شد. در سال های اخیر، حصار در اطراف درخت احداث شد تا از خرابکاری محافظت کند.

7. بلوط عمده

بلوط بزرگ (Major Oak)

درخت اصلی بلوط بزرگ در قلب جنگل شرودو، Nottinghamshire، درانگلستان است. با توجه به فرهنگ محلی ، آن ها میگوین این درخت پناهگاه رابین هود و گروهش بوده. این درخت معروف حدود 800 تا 1000 ساله است. در سال 1790 ، Major Hayman Rooke این درخت را کشف کرده و به مردم از وجود آن آگاهی داده است.

6. درخت سایرس تنها

سرو تنها (Lone Cypress)

درخت سایرس تنها ، در نزدیکی مونتری، احتمالا معروف ترین نقطه جاده ای که 17 مایل است قرار دارد، جاده ای دیدنی که منظره ی آن  اقیانوس آرام و ساحل پبیل است. با حرکت در طول مسیر به جز اقیانوس آرام و ساحل پبیل شما درخت سایرس را نیز می توانید مشاهده کنید.

سایرس یک گونه از سیرپرس است که در ساحل مرکزی کالیفرنیا واقع شده است.

5. درخت زندگی

درخت زندگی (Tree of Life)

درخت حیات در بحرین یک درخت مشکی است که در وسط بیابان رشد می کند. گفته می شود که درخت 400 تا 500 ساله است. ریشه های طولانی آن احتمالا منابع آب زیرزمینی را کشف کرده اند ، اما هنوز یک معجزه است؛ زیرا این تنها موجود زنده سبز زندگی در بیابان وسیع و بی روح است. ساکنان محلی بر این باورند که این محل واقع در باغ عدن بوده است .

4. درختان خون اژدها

درختان اژدهای سقطرا (Socotra Dragon Trees)

درخت خون اژدها ، مسلما مشهور ترین و متمایز ترین گیاه جزیره سکوترا است. این یک ظاهر منحصر به فرد و عجیب و غریب است و شکل چتری دارد. این گونه همیشه سبز به نام رزین تیره و قرمز نامیده می شود که به عنوان "خون اژدها" شناخته می شود. شکل عجیب و غریب به درخت اجازه می دهد که عمر مطلوب در شرایط خشک داشته باشد. تاج بزرگ چتر مانند آن سایه ای کافی برای کاهش تبخیر فراهم می کند.

3. درخت ژنرال شرمن

درخت ژنرال شرمن

ژنرال شرمن یک گیاه غول پیکر است که در جنگل غول پیکر پارک ملی سکویا در کالیفرنیا واقع شده است. درختان معروف در این جنگل زیاد است. که درخت غول پیکر که یکی از بزرگترین درختان جهان است در این جنگل واقع شده است . اعتقاد بر این است که این درخت بین 2300 تا 2700 سال سن دارد.

2. درخت سدر خدا

درختان سدر خدا (Cedars of God)

درخت سدان خدا در  یک جنگل کوچک که از حدود 400 درخت سدر در کوه های شمالی لبنان واقع شده است. آنها یکی از آخرین بازماندگان جنگل های وسیع سدر لبنان هستند که در دوران باستان در این منطقه رشد کرده اند. سدر در لبنان بیش از 70 بار در کتاب مقدس ذکر شده است. پادشاه سلیمان از درختان معروف در ساخت اولین معبد در اورشلیم استفاده کرد.

1. درخت خیابانی

خیابان بائوباب (Avenue of Baobabs)

این درخت از درختان بسیار معروفی است که در خیابان واقع شده است . این درخت بسیار زیبا در کنار ساختمان ها رشد کرده این درخت حدود 250 تا 400 سال سن دارد اهالی محله هیچ یک به این درخت اعتراضی نداشته اند .

 

نظر بدهید
بازدید کننده 453
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :