مزیت های یک درخت

مزیت های یک درخت

 1. تمیز کردن هوا

 محققان موسسه دویایی دریافته اند که شهر هایی که پوشیده از درخت و جنگل است مردمانی شاداب و با نشاط تر نسبت به شهر های دیگر دارد. درختان ذرات معلق در هوا را جذب کرده و باعث پیشگری از آلودگی هوا می شوند ، مطالعه ای در مجله پزشکی نشان داد افرادی که در مناطق بدون درخت و جنگل زندگی می کنند ، نسبت به شهر های پوشیده از درخت مرگ و میر بیشتر ، بیماری های قلبی و بیماری تنفسی را تجربه می کردند. درختان اغلب به عنوان "ریه  زمین" به علت اکسیژنی که به دیگر موجودات زنده ارائه می کنند ، لقب گرفته اند.

هوای تمیز

2. مشاغل

 طبق گزارش سرویس جنگل ایالات متحده آمریکا ، هزینه های مصرف کنندگان تفریحی در جنگل های ملی به حدود 11 میلیارد دلار در سال 2012 رسید. تمام این فعالیت های اقتصادی حدود 190 هزار شغل ایجاد کرده است ، که تمامی این شغل مربوط به بخش جنگل می باشد.

مشاغل

3. آب تمیز

 جنگل ها سیستم های تصفیه و ذخیره سازی طبیعی را تهیه می کنند که تقریبا دو سوم آب در جهان را پردازش می کند. هنگامی که یک لیوان آب شیرین را در یک رستوران می نوشیدید ، آب آشامیدنی است که عمدتا توسط جنگل های آن شهر فیلتر شده است.

آب تمیز

4. تجزیه کربن

سوزاندن سوخت های فسیلی باعث می شود که دی اکسید کربن به گرمای در جو تبدیل شود و آب و هوای شهر ما را به شیوه های خطرناک تغییر دهد. کاشت درختان می تواند این روند را کند کند. یک درخت می تواند به اندازه 48 پوند دی اکسید کربن در سال جذب کند و می تواند یک تن دی اکسید کربن را تا زمان 40 سالگی جدا کند.

تجزیه کربن

5. کاهش جرایم

محله هایی که با درختان فراوان و جنگل های زیبا پوشیده شده است دارای جرایم کمتری نسبت به محله هایی است که دارای جنگل و درخت نیستند. محققان بر این باورند که فضاهای سبز یک اثر آرام بخش دارند و مردم را تشویق می کنند که با همسایگان خود در خارج از منزل بیشتر مهربان باشند و اعتماد جامعه را تقویت کنند.

کاهش جرایم

6. افزایش ارزش اموال

طبق تحقیقاتی که انجام شده است شهر هایی که دارای جنگل وفضای سبز بسیار است ، ارزش بیشتری نسبت به شهر های بدون درخت و فضای سبز می باشد. طی  این تحقیقات فهمیدیم که قیمت خانه های که در فضا های زیبا و سرسبز قرار دارد %13 بیشتر از خانه هایی است که در جاهای معمولی قرار دارند.

افزایش ارزش اموال

7. بهداشت روان

طیبعت با بدن انسان رابطه ی مستقیم دارد یعنی هر چه فضایی که در آن زندگی می کنید زیبا و سر سبز  باشد ، شما زندگی شادی را در آن جا تجربه خواهید کرد و بالعکس یعنی اگر در شهری زندگی می کنید که فاقد درخت ، فضای سبز و جنگل است ، زندگی شما افسرده و کسل کننده است.

بهداشت روان

8. حیات وحش

حیات وحش از درختان برای غذا ، پناهگاه ، لانه سازی و جفتگیری استفاده می کند. این زیستگاه ها از انواع باور نکردنی موجودات زنده در این سیاره پشتیبانی می کند که به تنوع زیست شناسی معروف است. با محافظت از درختان ، ما زندگی حیوانات و حیات وحش را نجات خواهیم داد.

حیات وحش

نظر بدهید
بازدید کننده 377
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :