مناظر زیبای ایران

مناظر زیبای ایران

دشت لوت

یکی از دو بیابان بزرگ ایران است و مساحتی بالغ بر 50،000 کیلومتر مربع در بخش شرقی این کشور دارد. گزارش ها حاکی بر این است که این بیابان در سطح زمین داغ ترین نقطه است ، دمای شگفت آور این بیابان 70 درجه است ، این مکان ایده آل برای یک پیک نیک در بعد از ظهر اصلا مناسب نیست. اما شب های زیبایی دارد ، دشت لوت یک مکان فراموش نشدنی برای کمپین های شبانه زیر ستارگان است.

دشت لوت

دشت کویر

دشت کاویر یا کویر نشک (کویر بزرگ) ، کویر بزرگ دیگر ایران است که در مرکز فلات ایران واقع شده است ، این دشت در شمال غرب اصفهان و یزد واقع شده است. دشت کویر ، سخت و دارای جو ناپایدار است. و ناگهانی گرم می شود اما این  دشت یک چشم انداز چشمگیر و طبیعی برای مردم است. برای دیدن این دشت کویر سعی کنید شب به آن جا بروید.

دشت کویر

دریاچه نمک

دریاچه نمک که 100 کیلومتری  قم است ، این دریاچه بیشترین ویژگی گردشگری را دارد . دریاچه نمک با شکوه و با وسعت زیاد است ، این دریاچه یکی از مناظر زیبای ایران است که توریست های زیادی به آن جا می روند.

دریاچه نمک

کویر مارانجاب

این کویر در فاصله ی دو ساعتی از کاشان قرار دارد ، بیابان مارانجاب دارای ماسه های سنگی است. در حالی که بسیاری از بیابانهای ایران نمک ، سنگی یا اسکروبندی هستند ، مارانجب فانتزی های بی نظیر کلیشه ای را ترغیب می کند. کویر مارانجاب نیز یکی از مناظر زیبا ی ایران است ، که دارای چشم انداز های طبیعی و زیبا می باشد.

کویر مرانجاب

ماسوله

جنگل های استان گیلان منطقه ای از زیبایی طبیعی هستند و مسیرهای پیاده روی زیبا برای گردشگران را ارائه می دهند. ماسوله در 8 ساعتی شهر تهران قرار دارد، منطقه کوهستانی ماسوله دارای مسیرهای پیاده روی بسیار پرطرفدار است، مردمان این منطقه بسیار مهمان نواز و بانشاط هستند ، ماسوله به غیر از ایران یکی از زیبا ترین جاهای دیدنی در جهان است. این منطقه دارای حیات وحش های زیبایی هم هست.

روستای ماسوله

آبشار لاتون

این آبشار بلندترین آبشار ایران است که برای دیدار آن باید به منطقه شمالی آستارا سفر کنید. این منطقه دارای فضای کوهستانی و نفس گیر است. ارتفاع این آبشار حدود  105 متر می باشد. این آبشار سالیانه از توریست های زیادی برخوردار است. این منطقه به فرد آرامش خاصی می دهد که همین سبب افزایش بازدید از آن می شود.

آبشار لاتون

 

نظر بدهید
بازدید کننده 672
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :