فرش مناسب

فرش مناسب

فرش یکی از اقلام ضروری در خانه های ایرانی است و نقش مهمی در زیبایی منزل شما دارد. تولید فرش قدمت چند هزار ساله دارد ، هم اکنون کارخانه های مختلف با استفاده از فناوری های جدید قالی هایی با طرح ها و نقش های مختلف تولید می کنند ، به همین سبب قدرت انتخاب ما را افزایش یافته است. از این رو ما می توانیم فرش های دلخواه خود را بدون محدودیت خریداری کنیم اما هنگام خرید فرش باید به چند نکته توجه کنیم.

عوامل مهم در انتخاب فرش

همانطور که در بالا توضیح دادیم انتخاب فرش مناسب تابع عواملی است که در صورت بی توجهی به آن ها می تواند برای ما یک خرید  ناموفق رقم بزند. پس همراه ما باشید تا این عوامل را برسی کنیم.

اندازه و ابعاد فرش

شما می دانید که فرش ها در ابعاد و اندازه های مشخص تولید می شوند. ابعاد و اندازه فرش باید متناسب با فضای مورد استفاده ی آن باشد ف خرید فرش های بزرگ یا خیلی کوچیک جلوه ی خوبی برای خانه ی شما بوجود نمی آورد. اشتباه اکثر ما این است که اندازه فرش را دقیقا مطابق با اندازه فضا در نظر می گیریم به عنوان مثال برای یک اتاق 12 متری یک فرش 12 متری خریداری می کنیم ، درست است که اندازه فرش باید متناسب با فضا باشد ، ام سعی کنید فرش را کمی کوچکتر از فضا خریداری کنید تا قسمت هایی از سرامیک منزل شما معلوم شود. این کار باعث زیبایی خانه ی شما می شود.

فرش مناسب

رنگ فرش

فرش یک پالت پر از رنگ ها و نقش های مختلف است و انتخاب صحیح رنگ باعث ایجاد جلوه ی مناسب برای دکوراسیون فضا مورد نظر می شود. رنگ فرش خود چند دسته است.

رنگ پس زمینه

اگر فضای شما کوچک است و فضای زیاذی برای طراحی دکوراسیون ندارید سعی کنید از فرش هایی که دارای پس زمینه روشن است استفاده کنید ، این کار به غیر از زیبایی باعث بزرگتر دیده شدن خانه ی شما می شود. اما باید دقت کنید که فرش هایی که پس زمینه ی روشن دارن خیلی زود کثیف می شوند. شما برای جلوگیری از کثیفی فرش می توانید از رو فرشی استفاده کنید.

اما فرش ها با پس زمینه تیره مناسب برای خانه های بزرگ با نور زیاد می باشد.

رنگ نقش

رنگ نقش های قالی را می توان با مبلمان ، پرده یا اقلام های دیگر موجود در فضا ست کرد. ست کردن رنگ نقش فرش با پرده یا اقلام دیگر باعث هماهنگی  بین فرش با دکوراسیون داخلی می شود ، که این هماهنگی خانه شما را بزرگ جلوه می دهد.

نظر بدهید
بازدید کننده 517
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :