مبل کلاسیک

 مبل کلاسیک

کلمه کلاسیک صفتی است که ریشه آن واژه (Classicus) و به معنی درجه اول است. استفاده از این واژه به جنبشی به نام کلاسیسیسم در طی قرون ۱۷ تا ۱۹ میلادی بازمی‌گردد. کلاسیسیسم جنبش هنری و فرهنگی ویژه نیمه دوم قرن هفدهم در اروپاست. این جنبش مبتنی بر آفرینش آثار هنری و ادبی ، با الهام از هنر باستان یونان و روم ، و بازگشت به اصول و ارزش‌های زیبایی ‌شناسی است. به طور کلی کلاسیسیسم عبارت است از عقیده طرفداران ، تقلید از نویسندگان و هنرمندان یونان باستان قرن هفدهم فرانسه است.
 
مبل کلاسیک زیبا
این واژه در ابتدا در زمنیه ادبیات و هنر به کار برده می‌شد و می‌توان آن را مکتب سنت‌گرایی در ادبیات و هنر ، به ویژه تقلید از نویسندگان یونان و روم باستان دانست. از دیدگاه کلاسیک‌ها ، هنر اصلی شاعر و نویسنده ، و یا هر شخصی که از این سبک در کار خود استفاده می‌کند ، این است که اصول و قواعدی را که گذشتگان در آثار خود آورده‌اند ، به طور کامل رعایت کند تا اثر او بتواند صفت زیبا به خود بگیرد. با توجه به این تعاریف می‌توان گفت کلاسیک اثری است با اصالت و پایبند به سنت‌های قدیمی که با زندگی امروزی هماهنگ شده و متناسب با شرایط حال است. مبلمان کلاسیک هم از این قاعده مستثنی نبوده و می‌توان آن را یک اثر هنری دانست که برای همیشه ماندگار است ، گویی که زمان متوقف شده و همیشه مد روز است. به همین دلیل نیز می‌توان این نوع مبل را مبلی برای همه عصرها و همه قشر ها دانست که همیشه می‌تواند در منازل بدرخشد.
 
مبلمان کلاسیک
با شنیدن واژه کلاسیک ، اولین چیزی که به ذهن بسیاری از مردم خطور می‌کند ، قدیمی بودن سبک می‌باشد ، اما بایستی به این امر توجه داشت که طرح ‌های کلاسیک به هیچ عنوان قدیمی نیستند. بلکه این نوع سبک برگرفته از ریشه‌ هنرهای اصیل هستند. 
مبلمان کلاسیک نیز با طراحی سنتی و برگرفته از تاریخ ، سبکی جذاب و آرامش ‌بخش دارد که دارای شکوه و عظمت مخصوصی است و از طرفی با یک هویت شناخته می‌شود ، مثل آلمانی ، فرانسوی و یا ایتالیایی. این سبک تأکید زیادی روی خطوط و فضاهای منحنی دارد. این نوع مبلمان با پیچیدگی و ریزه‌کاری‌های بسیار دقیق و با طراحی خاص خود،‌ سبکی محبوب بین تمام جوامع و به خصوص خانواده‌های اروپایی است. سبک مبلمان کلاسیک ریشه در کشورهای اروپایی دارد و طراحان اولیه آن نیز افراد اروپایی بودند ، ولی امروزه بیشتر در کشورهای شرقی ، خصوصا کشور های عربی ، خاورمیانه و برخی از کشورهای اروپایی مثل ایتالیا ، که خود مهد معماری و دکوراسیون است ، رونق دارد. مبلمان کلاسیک با طراحی سنتی و برگرفته از تاریخ ، سبکی جذاب و آرامش ‌بخش داشته و دارای شکوه و جلال مخصوصی است.
مبلمان کلاسیک را می‌توان یکی از ظریف‌ترین انواع مبل دانست. توجه کنید که ظرافت در اینجا به معنی ضعیف بودن و یا شکنندگی نیست ، بلکه ظرافت در طراحی مبلمان کلاسیک به معنی هماهنگی تک تک اعضا با یکدیگر است. 

استفاده از چوب در مبلمان کلاسیک

در طراحی مبلمان کلاسیک حفظ چوب به‌عنوان بخشی از طبیعت برای انتقال حس به محیط زندگی انسان است. اثر آرام‌بخش مبلمان کلاسیک ، گرمای حاصل از طبیعت چوب و نقش و نگار زیبایی که روی آن نقش بسته ، فضایی دلچسب را در منزل به وجود آورده و فضای خانه را مطبوع ، گرم ، دلپذیر و جذاب می‌کند. 

 

نظر بدهید
بازدید کننده 809
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :