معنی رنگ بنفش

معنی رنگ بنفش

بنفش رنگی بین آبی و قرمز است. یعنی ترکیب رنگ آبی با رنگ قرمز ، رنگ بنفش را پدید می آورد ، بنفش که یک رنگ طیفی با طول موج خاص است که خود را در نور قابل مشاهده می سازد ، بنفش تقریبا رنگ مایل به قرمز کامپوزیتی است که با ترکیب قرمز و آبی ساخته شده است. 

تاریخچه رنگ بنفش

با توجه به نظرسنجی هایی که در اروپا و ایالات متحده انجام می شود ، رنگ بنفش است که اغلب با حق امتیاز بالا ، سحر و جادو ، رمز و راز و تقوا را تقویت میکند. هنگامی که رنگ بنفش را با رنگ صورتی ترکیب کنیم یک رنگ بسیار زیبا به دست می آید که به ما آرامش می دهد و در روحیه ی ما بسیار موثر است. این رنگ امپراتوری ، با حاکمان بیزانس و امپراطوری روم مقدس و بعدا توسط روسای کاتولیک رومی پوشانده شده است . به طور مشابه در ژاپن ، رنگ بنفش طبق سنت ها و رسوم هایی که دارند ، با امپراتور و اشرافیت همراه است. رنگ بنفش لباس تمام امپراطور ها است.

رنگ سلطنتی

 بنفش از کلمه "پورپور" قدیمی انگلیسی که از پورپورای لاتین به دست می آید، به نوبه خود از (πορφύρ) یونانی (پورفورا) ، نام رنگ Tirolean بنفش ساخته شده است.اولین بار استفاده از کلمه "بنفش" در زبان انگلیسی در سال 975 میلادی بود. در ملودی ملی ، purpure word  از بنفش استفاده می شود. رنگ بنفش به پادشاهان و ملکه ها گره خورده است. تاریخ این پیوند هم به دنیای باستان برمی گردد. در آن دوران این رنگ به خاطر بسیار جسورانه اش ارزشمند بود و اغلب ، قشر بالا اجتماع دانستن حق استفاده از آن تنها برای خودشان محفوظ بود. 

جشن بنفش

کوروش کبیر ، تونیک (پوشش کوتاه) بنفش را به عنوان جامه سلطنتیش مورد استفاده قرار داد. برخی از امپراطور رومانی شهروندانشان از پوشیدن لباس بنفش منع می شدند و عاقبت متخلفان مرگ. بنفش به ویژه در امپراتوری بیزانس مورد احترام بود. پادشاهان بیزانس روپوش بنفش می پوشیدند ، آنها را با جوهر بنفش امضا کردند و برای توصیف فرزندانشان می گفتند که آنها در بنفش به دنیا آمده اند.دلیل شهرت قلمرو بنفش بسیار ساده است و موضوع عرضه و تقاضا مربوط است. برای قرن ها ، تجارت رنگ بنفش تنها در یک شهر باستانی فینیقی متمرکز شد. این شهر ، شهر صور در لبنان کنونی بوده است. Purple City صور از گونه های مرلون دریایی که در حال حاضر به نام برندریس بلینوس (brandaris Bolinus) شناخته می شود. بنابراین خیلی نادر و ارزش طلا داشته است. سازندگان رنگ را به دست آوردن رنگ بنفش در پوسته میلزون شکاف ایجاد می کنند و ماده مولد تولید کننده رنگ بنفش را از آن استخراج می کند. سپس این مواد را برای مدت زمان دقیق در معرض نور خورشید قرار دادند. آنها از 250،000 حلزون صدف دار فقط 30 گرم رنگ قابل استفاده تولید می کنند. اما این رنگ با طراح و با ماندگاری طولانی بود. در آن دوران لباس های ساخته شده از رنگ بنفش بی نهایت گران بودند ، هزینه تهیه نیم کیلوگرم پشم بنفش بیشتر از کل درآمد سالانه هر فرد بود بنابراین طبیعی است که در انحصار ثروتمندان و قدرتمندان قرار داشته باشد. در اروپا انحصار رنگ بنفش به خانواده سلطنتی در نهایت با فروپاشی امپراتوری روم شرقی در قرن 15 میلادی شکست خورد، اما از دهه 1850 که برای اولین بار رنگ مصنوعی وارد بازار شد و این رنگ در دسترس همه قرار گرفت.

رنگ بنفش

 

نظر بدهید
بازدید کننده 732
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :