پارک های زیبای جهان

پارک های زیبای جهان

در وسط یک شهر که از تمام آلودگی های هوا و صوتی مملو است ، شما گاهی اوقات نیاز به یک مکان برای بازیابی انرژی و صلح دارید تا بتوانید آرامش پیدا کنید. که بهترین مکان ها برای شما ، برای بدست آوردن آرامش ، پارک ها هستند. ما در این مطلب چند تا از بهترین پاک ها را به شما معرفی می کنیم تا با آن ها آشنا شوید.

1. پارک گیاه شناسی سلطنتی

گل های درخشان و گیاهان گرمسیر رنگارنگ (Botanic Gardens) سلطنتی ملبورن یکی از پارک های خیره کننده جهان است. این پارک بیش از 100 هکتار مساحت دارد که شامل ، باغچه ها دارای دریاچه های زیاد و مجموعه ای متنوع از  50.000گیاه و گل هستند. بازدیدکنندگان می توانند در این پارک از گل های کاملیا ، کاکتوس ، گل سرخ ، سیکات ها و گیاهان عجیب و غریب را دریافت کنند. در طول ماه های گرم ، پارک ها به مکان فرهنگی تبدیل می شوند و نمایش و نمایشگاه های تئاتر فستیوال در آن برگزار می شود.

پارک گیاه شناسی سلطنتی ملبورن

2. پارک ویلا دوریا پامفیلی

(Villa Doria Pamphili)به عنوان بزرگترین پارک عمومی در شهر است ، که از بازدیدکنندگان خود با معماری های پیچیده  و بسیار زیبا پذیرایی می کند تا بازدید کنندگان لذت ببرند. در اصل این پارک بزرگ و زیبا محلی مناسب برای به آرامش رسیدن و ریکاوری بدن است. این پارک دارای باغچه های زیاد با گل های متنوع است که نظر هر بازید کننده را به خود جلب می کند. این پارک به جز باغچه ها ، دارای مسیر های ماسه ای و رودخانه های زیبا می باشد.

پارک ویلا دوریا پا مفیلی

3. پارک آیبریپورا

پارک (Ibirapuera) که بزرگترین و کاملترین پارک در نیویورک است ، که در مقایسه با پارک های مرکزی شهر نیویورک ، بسار پرطرفدار و دارای بازدید کنندگان زیاد میباشد. این پارک مرکز فعالیت و تفریح ​​( سائوپائولو) است. این پارک در ابتدا در سال 1954 برای بزرگداشت 400 سالگی شهر نیویورک ساخته شده است،این پارک شامل چندین ساختمان طراحی شده توسط معمار مشهور (اسکار نیمییره) است.

پارک آیبریپورا

4. پارک جنگلی سنت لوئیس

برای گشتن کامل این پارک باید حداقل یک روز از وقت خود را صرف آن کنید. این پارک در حومه مرکز شهر سنت لوئیس واقع شده است و دارای 13000 هکتار زمین و پنج نهادهای فرهنگی بزرگ ، از جمله موزه هنر ، میدان یخی در فضای باز و باغ وحش شهر است. بازدیدکنندگان می توانند در تپه های سبز پیكینك كنند و یا درحوضچه های آبی رنگ شنا کنند. برای کسانی که برنامه سفر فعال تری را ترجیح می دهند ، مسیر دوگانه فرصت های زیادی برای پیاده روی و دوچرخه سواری فراهم می کند.

پارک جنگلی سنت لوئیس

5. پارک لوکزامبورگ

پارک لوکزامبورگ ، یکی از معروفترین مراکز صلح آمیز شهر است. گل های رنگارنگ پارک و مسیرهای ویژه و زیبا به اندازه کافی برای جلب بازدیدکنندگان کافی است ، اما چشم انداز های پرانرژی نیز تعداد زیادی بازدی کننده جذب می کند. علاوه بر پارک های فرانسوی و انگلیسی ، این پارک نیز دارای گلخانه ای با مجموعه ای از گل های ارکیده و یک باغ با شکوه با درختان سیب و گلابی می باشد. این پارک دارای یک نمایشگاه عروسکی در تئاتر مارینت مشهور است.

پارک لوکزامبورگ

6. پارک استنلی

این پارک دارای1000 هکتار از مراکز شهر است. و جمعیتی منظم از مردم محلی و گردشگران را روزانه جذب خود می کند. بازدیدکنندگان میتوانند در فضاهای معین شده ، پیاده روی ،  دوچرخه سواری یا ورزش های دیگر را انجام دهند ، یا در طول ماههای گرم تابستان ، از تئاتر و نمایشگاههای فرهنگی لذت ببرند. مسیرهای پیاده روی و دریاچه های جنگلی در پارک را از دست ندهید.

پارک استنلی

 

نظر بدهید
بازدید کننده 518
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :