کلیساهای زیبا

کلیساهای زیبا

1. ساگرادا فامیلیا 

یک کلیسای بزرگ کاتولیک رومی در بارسلونا ، که توسط معماری کاتالونیا اسپانیا ، طراحی شده است.  معمار کاتالان آنتونی Gaudi (1852-1926) این کلیسا را ساخت. ساخت و ساز اینن کلیسا در سال 1882 شروع شد و تا امروز کامل نشده است. اگرچه ناقص است ، ولی این کلیسا در سایت میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. 
 
کلیسا ساگرادا فامیلیا

2. کلیسای سنت باسیل

 واقع در میدان سرخ مسکو ، این کلیسای توسط ارتدوکس روسیه ساخته شده که در ساخت آن از سال 1555 تا 1561 به طول انجامید.  سنت باسیل علامت مرکز هندسی مسکو است و یک میراث جهانی در یونسکو است.
 
کلیسای سنت باسیل

3. کلیسای نوتردام پاریس

 کلیسای جامع نتردام یکی از زیباترین کلیساهای اروپا است. برج های برجسته کلیسای ، اسپیر ، شیشه های رنگی و مجسمه ها بسیار چشمگیر هستند. نتردام در قلب پاریس قرون وسطی بود و برای تکمیل و ساخت بیش از یک قرن طول کشید.
 
کلیسای نوتردام پاریس

4. کلیسای سنت پیتر

 ساخته شده در طول سال های 1506 تا 1615. خود گنبد در سال 1547 توسط میکل آنژ طراحی شده است که در نظر گرفته شده طراحی بسیار متفاوت ، نسبت به  گنبد ساخته شده دیگر است. گنبد سنت پیتر به ارتفاع کلی 136/57 متر (448/1 فوت) از طبقه اول کلیسا تا بالای صلیب خارجی افزایش می باشد. این بلندترین گنبد در جهان است و این کلیسای یکی از معروف ترین و زیاترین آثار تاریخی در رم و ایتالیا است.
 
کلیسای سنت پیتر

5. Westminster Abbey

یکی از کلیسا های زیبا در لندن ، که در شهر ایبیز وستمینستر است. یک کلیسای گوتیک بزرگ ، واقع در غرب کاست وستمینستر. این یکی از برجسته ترین ساختمان های مذهبی در لندن است. این کلیسا در قرن دهم ساخته شده است و اکنون درسایت میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. 
 
کلیسای وست‌مینستر

6. کلیسای سنت پل

 کلیسای  بزرگ انگلستان ، این کلیسا در بالای تپه در بالاترین نقطه لندن قرار دارد. کلیسای اصلی در سایت یونسکو به سال 604 میلادی میرسد و به رسول پائول اختصاص دارد. کلیسای کنونی از اواخر قرن هفدهم میلادی بوده و همانند سلف ، نامی دریافت کرده است.
 
کلیسای سنت پل

7. کلیسای بیت لحم

کلیسای بیت لِحِم مقدس یا کلیسای بـِتقـِحـِم مقدس مربوط به دوره صفوی است و در شهرستان اصفهان، خیابانِ نظرِ شرقی، میدان بزرگ جلفا واقع شده است. این اثر در سال ۱۶۲۸ میلادی بنا شده و در تاریخ ۱۷ اسفند ۱۳۸۱ با شمارهٔ ثبت ۷۶۴۳ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

کلیسای بیت‌اللحم

8. کلیسای مقبره مقدس

این مکان همچنین به عنوان کلیسای مقبره مقدس یا کلیسای قیامت نامیده می شود ، این یک کلیسا در دهکده مسیحی شهر قدیم اورشلیم است. این شهر در تپه کالواری واقع شده است ، جایی تصور می شد که جایی که عیسی مسیح در آن  دفن شده است. برای بسیاری از مسیحیان ، این مکان مهمترین مقصد زیارت از زمان های قبل از قرن چهارم است. این کلیسا یکی از بهترین جاذبه های اورشلیم است.
 
کلیسای مقبره مقدس

9. کلیسای سنت مارک

 معروف ترین کلیساهای ونیز و یکی از بهترین نمونه های شناخته شده معماری بیزانس ،این کلیسا است. این کلیسا یکی از جاذبه های شهر و مقصد هر گردشگری در ونیز است. این کلیسا در سال 1650 ساخته شد.
 
کلیسای سنت مارک

10. کلیسای ایا صوفیه

یک کلیسای سنتی ( Orthodox)  یونانی ، که بعدها یک مسجد امپریالیستی تبدیل شد. و اکنون یک موزه است. از زمان ساخت آن در سالهای 537 تا 1453، به عنوان کلیسای ارتدوکس شرقی و محل پدرسالاری قسطنطنیه خدمت میکرد، به جز  سالهای 1204 و 1261، زمانی که به کلیسای کاتولیک روم تحت امپراتوری لاتین تبدیل شد. این ساختمان  از سال 1453 تا سال 1931 مسجد بود. سپس آن را به عنوان یک موزه سکولار  در سال 1935 تبدیل شد و همچنان موزه است.
 
کلیسای ایا صوفیه

نظر بدهید
بازدید کننده 540
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :