تهیه فرش مناسب

تهیه فرش مناسب

اگر می خواهید بدانید که چگونه فرش مناسب انتخاب کنید باید این مقاله را تا آخر بخوانید.

شروع شدن

از کجا قصد دارید قالی خود را تهیه کنید ، بودجه شما برای تهیه قالی چقدر است ، این سوالات به شما کمک می کند گزینه های خود را کم کنید. شما می توانید به خودتان اجازه دهید تا فرش با کیفیت در اتاق خواب داشته باشید.

اولا ، دوام فرش که قصد خرید آن را دارید ، ارزیابی کنید. به ضخامت ، انعطاف پذیری ، مواد و وزن یک فرش نگاه کنید. این کار را با فشار دادن انگشت شست خود به صورت محکم به فرش شروع کنید. به طورسریع آن را عقب  بکشید حال چسبندگی و انعطاف پذیری آن را ارزیابی کنید.

چگالی فرش شما باید مورد توجه باشد ، به ویژه اگر شما به دنبال آن هستید که فرش خود را در یک ناحیه ترافیکی مانند راهرو یا پله قرار دهید. هر چی فیبر های بیشتری به یکدیگر متصل باشند چگالی فرش زیاد می شود. به جای عمق فرش ، نگاهی به پشت فرش نگاه کنید تا ببینید که چقدر فضا بین الیاف فرش وجود دارد. شکاف های بزرگ به این معنی است که فرش ، انعطاف پذیری آن را بیشتر ، اما کیفیت کمتری دارد.

فرش های زیبا

وزن پارچه را بر اساس سبکهای دوست داشتنی و مورد علاقه ی خود بررسی کنید. وزن ها باید در پشت فرش  روی یک کاغذ کوچک چاپ شوند. به عنوان یک قاعده کلی ، قالیچه های کوتاه و متراکم ، با دوام ترین هستند. شما متوجه خواهید شد که فرش هایی که دارای حلقه های طولانی تر و رشته های بزرگتر هستند ، کیفیت کمتری دارند. در مورد رنگ ، رنگ های تیره تر به خوبی کار می کنند ، اما شما می توانید یک رنگ روشن برای یک اتاق خواب انتخاب کنید.

اکثر خرده فروشان به شما اجازه می دهند قبل از تصمیم گیری نهایی چند نمونه را برسی کنید ، و همچنین خدمات اندازه گیری و اتصالات را به شما ارائه می دهند. نمونه فرش را در قسمت های سبک تر و تاریک اتاق که قصد دارید فرش را در آن قرار دهید ، پهن کنید تا بدانید که  چه رنگی برای فضای شما مناسب است.

قبل از اینکه به خرید برسید بودجه خود را تعیین کنید، زیرا این کار جستجوی شما را کم می کند ، که این می تواند مفید باشد. وسیع ترین و طولانی ترین قسمت اتاق را اندازه گیری کنید. برای اندازه گیری های خود حداقل 10cm  به عرض و طول برای پیرایش اضافه کنید. شما می توانید همان روش را برای محاسبه زیر پوشش (موکت) استفاده کنید. با این کار شما برای تهیه فرش مناسب بسیار راحت می شود.

فرش زیبا

فیبر فلزی

پشم ، به طور کلی برای فرش های با کیفیت بالا استفاده می شود ، زیرا در تهیه این فرش ها از مواد طبیعی استفاده می کنند. فرش هایی که از فیبر پایدار ساخته شده است ، مقاوم و بسیار با دوام است. وبسیار نرم در زیر پا است. 

پلی پروپیلن

 این فیبر ساخته شده از منسوجات یک انتخاب محبوب است ، زیرا آن سخت و مقاوم در برابر لکه ها است ، با این حال پلی پروپیلن قابل اشتعال و خاموش کننده نیست.

پلی استر

 اغلب برای فرش های بافت و یا تکه ای استفاده می شود. پلی استر بیشتر شبیه به پشم است و در ظاهر و احساس همانند پشم است. و به طرز قابل توجهی نرم ، با دوام و مقاوم در برابر لکه است.

 

نظر بدهید
بازدید کننده 333
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :