نکاتی برای طراحی داخلی خانه

نکاتی برای طراحی داخلی خانه

طبیعی است که شما هر وقت اثاث کشی می کنید به نو سازی مکان جدید خود می پردازید ، به همین علت برای صرف هزینه کمتر باید برنامه ریزی کنید. به طور موثر برنامه ریزی طرح خانه هایتان ، زمان و پول زیادی را صرفه جویی خواهید کرد. فاکتورهای بسیاری وجود دارد که باید در نظر گرفت ، اما  مهمترین فاکتور ، اندازه گیری است ، تمامی اندازه گیری های شما باید دقیق باشد تا بعدا شما به مشکل نخورید. اگر اندازه گیری های شما مناسب نباشد شما راه دیگری به جزء تعویض لوازم خانه ی خود ندارید.

در اینجا ، بنیان گذار  Udi Regev ، بزرگترین اشتباهات طراحی در خانه ی شما را نشان می دهد.

طرح طبقه بندی و شیوه زندگی خود را نادیده نگیرید

سبک زندگی شما به تنهایی ، بزرگترین عاملی است که باید بر روی طرح خانه جدید خود تأثیر بگذارد. به عنوان مثال ، اگر مهمان های شما زیاد هستند و به طور مرتب از توالت استفاده می کنند ، نباید توالت را در طبقه دیگر قرار داد زیرا باعث آزار میهمانان می شود. اگر فضای بیرونی دارید ، اطمینان حاصل کنید که از منطقه داخلی خانه ی خود به راحتی قابل دسترسی باشد. و از طریق فضای خصوصی مانند اتاق خواب ، یا دفتر خانه راهی به فضای بیرونی وجود نداشته باشد زیرا این مکان ها خصوصی هستند.

طرح طبقه بندی و شیوه زندگی خود را نادیده نگیرید

فرم در مقابل عملکرد

یک طرح ممکن است بر روی کاغذ ظاهر شود ، اما اشتباهات آن تنها بعد از اینکه شما در تکمیل طراحی هستید ، آشکار می شود. به عنوان مثال ، قرار دادن آشپزخانه خود خیلی از ورودی جلوتر نباشد و با اتاق نشیمن فاصله ی مناسبی داشته باشد. برای اطمینان از اینکه طرح شما به خوبی عمل می کند ، سعی کنید خودتان را در مورد کار های روزانه خود در فضای جدیدتان تصور کنید و هر گونه عملکردی مناسب نبود را حذف کنید و طرح جدیدی ارائه دهید.

 فرم در مقابل عملکرد

چگونگی استفاده از فضای خود

حتی اگر طرح شما کارآمد باشد ، باید به اندازه کافی به نحوه استفاده از فضا توجه شود ، این کار میتواند منجر به تجربه منفی شود. به عنوان مثال ، قرار دادن راهرو از اتاق نشیمن به آشپزخانه ، برای لحظه ای مانع تماشا کردن می شود و این یک حس بسیار بدی را در منزل شما ایجاد می کند.

چگونگی استفاده از فضای خود

تخصیص فضای نامناسب

حتی در یک خانه بزرگ ، چند سانتیمتر در یک منطقه هدر میرود و میتواند در سایر نقاط تفاوت قابل توجهی ایجاد کند از این رو اندازه گیری یک فاکتور بسیار مهم است. راهروها نمونه خوبی هستند. هرچند ممکن است جذاب و ضروری باشند ، اما شما باید آنها را مناسب طراحی کنید. تا فضای ذخیره شده در اتاق نشیمن و اتاق خواب افزایش پیدا کند.

تخصیص فضای نامناسب

نادیده گرفتن ذخیره سازی کافی

فراموش کردن فضای ذخیره سازی ، یا نوع نامناسب ذخیره سازی ، اشتباه رایج و اغلب پر هزینه است. هیچ معمار یا برنامه ریز نمی تواند بهتر از شما فضای ذخیره سازی را طراحی کندزیرا فضای ذخیره سازی بسته به سبک زندگی متفاوت است. فضای ذخیره سازی مناسب با ارزش است ، به شما کمک می کند تا از دزدیده شدن لوازم خود جلو گیری کنید.

 

نظر بدهید
بازدید کننده 379
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :