نکاتی در طراحی آشپزخانه

نکاتی در طراحی آشپزخانه

آشپزخانه L شکل با استفاده از کابینت های دو دیواره مجاور ایجاد می شود. تعدادی از مزایای (L-shaped layout) از جمله:

طراحی بسیار انعطاف پذیر ، اجازه می دهد که لوازم در مکان های مختلف قرار گیرد

منطقه کاری کارآمد با سه ایستگاه در نزدیکی یکدیگر

ایده آل برای خانواده های بزرگ ، و سرگرم کننده است زیرا می تواند به یک میز یا اتاق مجاور باز شود ، و این باعث می شود که آشپز بتواند با مهمانان ارتباط برقرار کند.

 ضعف این طرح این است که برای فضا های کوجک مناسب نیست.

آشپزخانه گنجه

آشپزخانه گنجه شامل ، کابینت های روی دو دیوار به شکل موازی می باشند. این طرح کارآیی بیشتری را در اختیار دارد زیرا اجازه می دهد تا مقدار زیادی از فضا را برای آماده سازی و حرکت بین مکان های مختلف آشپزخانه به را حتی صورت گیرد و جا به جایی در آن راحت باشد.

این طرح برای آشپزخانه های کوچکتر عالی است ، لوازم را به یکدیگر نزدیک می کند و باعث می شود آشپزی آسان باشد. ضعف طرح این است که ، مثلث کار شما در الگوی ترافیک است یعنی دارای تردد زیاد می باشد. شما همچنین باید حداقل 4 فوت فضای بین کابینت را تضمین کنید. این امر باعث می شود درهای کابینت ها در هر طرف اتاق به طور همزمان باز شوند.

آشپزخانه های u شکل

آشپزخانه های شکل U یکی دیگر از طرح های همه کاره است. با استفاده از سه دیوار در آشپزخانه ، مکان های کاری را می توان در طول فاصله ی مناسب برای ارائه راحتی و کارایی تضمین کرد. مزایا این طرح عبارتند از: ارائه فراوانی فضای ذخیره سازی آشپزخانه ، طراحی خسته کننده فضای کاری را قطع نمی کند و طرح ایده آل برای افرادی است که اغلب از آشپزخانه خود استفاده می کنند. کاستی های طرح ممکن است شامل نبودن فضای ایده آل برای سرگرمی یا پذیرش چندین آشپز باشد.

آشپزخانه G شکل

آشپزخانه G شکل بسیار شبیه به U شکل است. تفاوت کلیدی این است افزودن دیوار چهارم است که شامل کابینت های اضافی و فضای آشپزخانه است. مزایای این طرح مانند آشپزخانه یU  شکل است ، از جمله مزایای آن این است که دارای تعداد زیادی فضای ذخیره  ذخیره سازی می باشد.

این طرح  یک راه حل ساده برای اتاق های باریک و یا فضای آشپزخانه کوچک است. به طور معمول ، با یخچال و اجاق گاز در هر طرف واقع شده است. در حالی که این طرح صرفه جویی در فضا است.

نظر بدهید
بازدید کننده 363
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :