در طراحی اتاقتان به این موارد توجه کنید

در طراحی اتاقتان به این موارد توجه کنید

یک اتاق خواب باید پناهگاه شما باشد. در حالت ایده آل ، باید مکان کافی برای نگهداری وسایل شخصی شما داشته باشد و به شما یک فضای آرامش بخش ، ارائه بدهد. اما زمانی که شما با یک اتاق محدود و کوچک روبه رو می شوید. ایجاد فضای ایده آل شما از بین می رود.

ایجاد یک اتاق خواب که همه این مواردو مشکلات را بتواند بر طرف کند ، اغلب نیاز به فضای نگهداری بیشتری دارد. اگر شما برای طراحی اتاق خوابِ خود از سبک مناسبی استفاده نکنید ، در اتاق خود احساس ناخوشایند و ناراحت کننده ای دارید.

 اتاق خواب باید ، یک پناهگاه باشد که رنگ ها ، احساسات و مجموعه های مورد علاقه خود را بیان کند. در هنگام تزئین اتاق خواب خود ، قوانین اصلی را فراموش نکنید.

رنگ مناسب انتخاب کنید

به جای رنگ های اصلی ، از سایه های آرامش بخش استفاده کنید. به یاد داشته باشید تئوری رنگ: رنگ های نرم آبی ، اسطوخودوس ، یا سبز را در نظر بگیرید. زیرا این رنگ ها آرامش بخش است. رنگ نارنجی برای تنظیم خلق و خوی ، راحتی و آرامش کمک می کند. سعی کنید از رنگ های مورد علاقه خود در اتاق خواب استفاده کنید.

سقف را نادیده نگیرید

سقف دیوارِ پنجم در یک اتاق است. هنگامی که شما در رختخواب دراز کشیده اید یک سطح خفیف و خالی را می بینید. یک الگوی ظریف یا رنگ نرم به سقف خود اضافه کنید. برای سقف یک نسخه سبک تر از رنگ دیوار را استفاده کنید. این کمک خواهد کرد تا فضای بصری سقف را پایین بیاورد. و فضا را پر از احساس آسایش و صمیمیت کند.

راه حل های دیگر می تواند ، اضافه کردن عناصر معماری به شکل پرتوها و یا قالب های مختلف در سقف باشد ، استفاده از رنگ درمانی تزئینی ، لوستر بزرگ ، وسایل تزئینی و یا یک تخت که توری آن از سقف آویزان می شود. طراحی و رنگ را به سقف اضافه کنید. لوستر کریستال یا سایه های ظریف را با رنگ و الگوی مناسب به دیوار پنجم اضافه کنید.

اتاق خواب ساده را نگه دارید

اتاق خواب باید دنج ، ساده ، پیچیده ، ظریف و دارای سبک مناسب باشد. برای سهولت حرکت ، حداقل 3 فوت بین دیوارها با تخت یا قطعات بزرگ مانند مبلمان و حداقل دو فوت بین تخت و مبلمان فاصله باشد. لوازم اضافی را از اتاق خود بیرون کنید.

اتاق خواب خود را با تنها چیزی که لازم دارید طراحی کنید. یک تخت ، یک میز کنار تخت یا دو صندلی برای هر اتاق خواب ضروری است. هر چیز دیگری هم که در اتاق هست را می توانید در فضای مناسبی قرار دهید.

به جای استفاده از وسایل اضافی ، یک قطعه زیبا و هنری را انتخاب کنید ، عکس های خانوادگی را در اتاق خود قرار دهید ، گل ها و شمع ها را اضافه کنید و وسایل اضافی را بیرون کنید.

مبلمان مورد نظر را انتخاب کنید

هنگامی که شما آماده خرید مبلمان برای اتاق خواب هستید ، با طرح طبقه ای و طرح اندازه گیری فضا شروع کنید. مبلمانی که انتخاب می کنید باید مخصوص اتاق خواب درست شده باشد. یک مبل سنگین و بزرگ را برای یک اتاق خواب کوچک انتخاب نکنید.

اگر اتاق خواب شما بزرگ است ، مبلمان مورد نظر و دلخواه خود را انتخاب کنید. اما اگر اتاق خواب شما کوچک می باشد از یک صندلی با طرح ایرانی استفاده کنید. دقت کنید که ، مبلمان و لوازم جانبی که خیلی کوچک هستند در یک اتاق بزرگ گم می شوند پس سعی کنید اندازه مبل مناسب اتاق شما باشد.

فضای ذخیره سازی

برای داشتن یک اتاق خواب بی سر و صدا و پر از آرامش ، چیزهای بی اهمیت را از بین ببرید. با این کار اتاق شما دارای آسایش و آرامش می شود.

برای داشتن فضایی دل بازتر میتوانید ، یک میز یا صندلی کوچک انتخاب کنید.

برای کتاب ها و لوازم جانبی که به راحتی قابل دسترسی است ، از یک صندلی با قفسه های داخلی یا پانل های کشویی استفاده کنید.

سیستم سازماندهی سفارشی می تواند حداکثر استفاده از فضای اتاق را ایجاد کند.

یک مکان ویژه و آرام برای نشستن و خواندن داشته باشید.

پارچه های تزئینی

اتاق خواب خود را با پارچه های زیبا و لوکس تزیین کنید.

ورقهایی که کمتر از 100 درصد پنبه یا کتانی با شمارندهای بیش از 350 یا بیشتر دارند. خرید نکنید. از ورق هایی که احساس می کنید 100 درصد خالص است استفاده کنید. زیرا  آنها قابل شستشو می باشند. شما می توانید از این پارچه ها در اتاق خود استفاده کنید.

پارچه های زیبا و نرم را روی صندلی خود پهن کنید ، یا پارچه های رنگی را از سقف آویزان کنید این کار اتاق شما را زیبا می کند.

نظر بدهید
بازدید کننده 359
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :