کلاف مبل معمولا از چه چوبی ساخته می شود؟

کلاف مبل معمولا از چه چوبی ساخته می شود؟

کلاف مبل معمولا از چه چوبی ساخته می شود؟
باید بدانیم که در صنعت مبل به دلیل جابجایی سختِ الوار ها معمولا از چوب های  بومی استفاده می شود.
برای شناخت بهتر خاصیت و ویژگی های این چوب ها ما تعدادی از پر مصرف ترین چوب های مصرفی در کلاف مبل را به شما عزیزان معرفی میکنیم:
1.چوب بلوط :
سخت و محکم، مناسب برای روکش سازی، بشکه سازی، پارکت سازی، کف پوش ساختن تخته هایی که بر روی سقف خانه ها در مناطق پر باران نصب می شوند، (مقاوم در برابر رطوبت و به کارگیری در اسکله سازی و بنادر، استفاده در انواع مبلمان، کتابخانه، میز و صندلی و… ساخت تراورز (چوب های نصب شده در زیر ریل راه آهن)، ساخت دسته افزار و وسایل، استفاده در ساخت واگن و کشتی سازی و همچنین به عنوان تیرهای شبکه مخابراتی (بعد از اشباء شدن چوب) کاربرد دارند.
(مصارف صنعتی دارد و در مبلمان از آن کمتر استفاده میشود)
چوب بلوط
2.چوب راش :
چوبی است نیمه سخت و سنگین و خوشتراش با قابلیت تورقی بسیار مناسب، مناسب برای روکش گیری الوارگیری، پارکت تراورز، تخته چند لایه، صنایع مبل سازی (به خصوص مبل های خمیده)، قایق سازی.
(چوبی خوش تراش با قابلیت تراش پذیری و برش های ظریف برای مبل علاوه بر این چوبی با دوام و طرح بافت زیباییست)
چوب راش
3. چوب گردو :
 چوبی نیمه سبک و نیمه نرم، قابل تورق، راست تار، خوشکار و بسیار بادوام است. چوبی است با مقبولیت جهانی با رگه ها و نقش و نگار بسیار زیبا، صیقل پذیر و همگن می باشد و رنگ پذیری و قابلیت کنده کاری خوب داشته و در صنایع مبلمان گران قیمت، ساخت پارکت، قنداق تفنگ، روکش سازی، مجسمه سازی، ابزار آلات موسیقی و… پوست گردو در صنایع رنگ رزی و برگ آن خاصیت ضد عفونی کنندگی دارد.
(چوبی گرانقیمت و سنگین که بیشتر برای منبت های مبلمان استیل یا سلطنتی از آن استفاده میکنند مقاومت فیزیکی بالا در برابر فشار و شکنندگی،خاصیت چکش پذیری بالا که در عین حال چگالی نسبتا زیاد و بافت متراکم از ویژگی های مهم این چوب است)
4.توسکا : 
چوبی سبک، نرم، راست تار، خوشکار، زیر بافت و قابل تورق می باشد که در تخته چند لایی مخصوصا لایه های وسطی، جعبه سازی، مدل سازی، اسکلت مبلمان کاربرد دارد.
5.چنار :
چوبی سخت و راست تار، کم دوام، با قابلیت میخ خور خوب، در ساخت مبلمان و غربال، روکش سازی و همچنین ستون معابد و مساجد کاربرد دارد. پرداخت پذیر و با برش بدون پودر. (کارهای ظریف)
 

نظر بدهید
بازدید کننده 1677
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :