نکاتی در مورد انتخاب مبل

نکاتی در مورد انتخاب مبل

 خرید مبل بسیار بزرگ و یا بیش از حد کوچک است
       
این ممکن است رایج ترین اشتباه همه شما باشد. این زمانی اتفاق می افتد که فضای مکانی که مبل در آن قرار میگیرد را اندازه گیری نکنید یا گاهی اوقات آن را نادیده بگیرید. مبل در یک نمایشگاه ممکن است فریبنده باشد، اما ممکن است در اتاق شما خیلی بد به نظر برسد، بنابراین قبل از خرید مبل فضایی که قرار است مبل در آن مکان قرار گیرد را اندازه گیری کنیدتا در هنگام خرید مشکلی نداشته باشید. 
 
به غیر از اندازه گیری فضایی که در آن مبل قرار می گیرد،باید به مقیاس و اندازه  مبل نیز توجه شود.
 

 مبل مناسب

 درست همانطور که مبل نباید برای فضای شما بیش از حد بزرگ باشد یا بیش از اندازه کوچک باشد،علاوه بر آن نباید بیش از حد عمیق یا خیلی سفت باشد. شما باید در هنگام خرید مبل به این نکات توجه کنید تا بتوانید مبل مناسبی  برای منزل خود انتخاب کنید. 
اگر شما زانو بدی دارید، یک صندلی کم عمق برای شما مناسب است.
اگر دارای قد بلندی هستید باید دنبال یک صندلی با عمق زیاد باشد.
 
 همیشه برای خرید مبل آن را امتحان کنید. روی آن بنشینید، بر روی آن دراز بکشید، آن را همانطور که می خواهید در خانه استفاده کنید ، امتحان کنید . مطمئن شوید که بازوها  مبل درست هستند از مناسب بودن  ارتفاع اطمینان حاصل کنید.توجه کنید که کوسن ها اندازه مناسبی دارد و به اندازه کافی نرم می باشد.
 
اگر شما در منزل خود چند دست مبل دارید باید مبل جدیدی که دارید می خرید با بقیه مبل ها هماهنگ باشد.در اینجا مبلی که می خرید به غیر از زیبایی و راحتی باید با مبل های دیگری که در منزل خود دارید هماهنگ باشد.این هماهنگی مربوط به سبک رنگ واندازه مبل ها می باشد.   
 

 انتخاب رنگ غلط برای مبل خود

انتخاب پارچه نادرست برای مبل خود می تواند یک اشتباه بزرگ باشد. پارچه خود را بر اساس نحوه استفاده از مبل و جایی که آن را قرار می دهید انتخاب کنید. اگر مبل را برای یک منطقه از خانه خود که به شدت مورد استفاده قرار می گیرد  می خواهید نباید مبل ظریف با رنگ روشن انتخاب کنید. زیرا مبل شما طی مدت زمان کوتاهی کثیف میشود و از عمر مبل کاسته میشود. همیشه سبک و رنگ مبل را متناسب با نحوه استفاده و جایی که مبل را درآن قرار می دهید انتخاب کنید.  
 
 
 

نظر بدهید
بازدید کننده 545
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :