چگونه اتاق خود را تمیز کنیم؟

چگونه اتاق خود را تمیز کنیم؟

 برای تمیز کردن یک اتاق باید وظایف خود را بدانیم. اگر دفعه اول است که می خواهید   اتاق خود را تمیز کنیدباید بدانید به چه ابزار هایی نیاز دارید. و همچنین داشتن   فهرستی ساده از دستورالعمل هایی که به ترتیب باید انجام شود مورد نیاز است. 

ابزار و وسایل مورد نیاز قبل از شروع تمیز کردن:

   یک دستمال تمیز 
   جمع آوری مواد تمیز کننده(مانند مواد شوینده)
   یک جارو (در صورت ممکن برقی باشد)
   استفاده از اسپری های براق کننده کف شور و شیشه پاک کن، 

اتاق خواب خود را در این ترتیب تمیز کنید:

1.برداشتن چیزهایی که به اتاق خواب تعلق ندارند. لباس های کثیف را  از لباس های تمیز جدا کنید.سطوح اتاق را تا آنجا که می توانید با استفاده از کف شور و اسپری براق کننده پاک کنید.
 
2.تمامی لامپ ها را خاموش کنید و با استفاده از دستمال مرطوب گرد و غبار و کثیفی های ایجاد شده در سطوح لامپ را پاک کنید. (مهم است که لامپ خاموش باشد زیرا در اثر برخورد دستمال مرطوب به لامپ امکان دارد لامپ آسیب ببیند.)
 
3.اگر در گوشه های اتاق شما عنکبوت تار بسته است شما باید با نزدیک کردن جارو به سقف  تار را از بین برده و سپس با استفاده از دستمال خشک و مواد شوینده لازم آن منطقه را پاک کنید.
 
 
4.ابتدا ملافه ها را از روی تخت برداشته و آن ها را در ماشین لباسشویی قرار دهید. توجه داشته باشید هنگام تمیز کردن گرد و غبار را با دستمال خشك پاک نکنید ... از دستمال های مرطوب استفاده كنید تا واقعا گرد و غبار را از بین برود.
 
5.پنجره ها و آینه ها را با پاک کننده های مخصوص خود پاک کنید. 
 
6.پرده ها را از گرد و غبار تمیز کنید و در صورت امکان آن ها را را بشویید. 
 
7.وسایل اضافی زیر تخت و پشت مبل را بردارید.
 
جهت خواندن مطلب نحوه تمیز کردن مبل اینجا را کلید کنید
 

نظر بدهید
بازدید کننده 601
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :