بازگشت کالا

 

رویه ی بازگشت کالا

خرید یک حس تغییر و تکامل روانی و مالی ایجاد میکند و در روحیه ی ما تاثیر مثبت میگذارد مطمئناً همه شما این حس را تجربه كرده اید،این احساس خوشایند است زیرا شما را به درجه بالای خوشحالی می رساند و روحیه تان را بهبود می بخشد،حال در فرآیند خرید علاوه بر پارارمترهای انتخاب مدل ها و قیمت محصولات در مرحله ی آخر اطمینان از کیفیت محصول و گارانتی امنیت خاطر خریدار را تامین میکند.

التاش برای رضایتمندی و خرید راحت تر ما که از پکیج های دریافتی محصولات لذت ببریم و امنیت خاطر داشته باشیم محصولاتش را 18تا 24 ماه شامل گارانتی کرده است.

 

شرایط بازگرداندن محصولات

- در صورت که محصولات خریداری شده در هنگام بارگیری و انتقال دچار خط خوردگی یا شکستگی شده باشند تیم التاش در زمان تحویل محصول ، محصول را بازنگری کرده و محصول سالم را تقدیم مشتری میکنند در غیر اینصورت محصول به انبار بازمیگردد و محصولی دیگر ارسال میشود. 

- تمامی توضیحات مربوط به نحوه استفاده از محصولات در برگه خرید یا سایت ذکر شده است در صورت بروز مشکل یا عدم رضایت مشتری از کاربری محصول و مغایرت محصول با موارد ذکر شده در سایت میتوانید محصول را  تعویض یا در محل توسط تیم التاش تعمیر کنید.

 

اگر محصول خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر با اطلاعات سایت مغایرت داشته باشد

- طی 24 ساعت پس از تحویل محصول در صورت مغایرت موارد ذکر شده در سایت و محصول در اختیار خود میتوانید با تماس با خدمات پس از فروش التاش مشکل را بر طرف کنید.

- اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

- عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با محصولات اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است. 

 

توجه:

پس از بررسی کالا های مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت استنکاف مشتری از  تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد التاش در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت التاش در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسوولیتی نخواهد داشت.

 

کالا را چطور ارسال کنید؟

- لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

- از ارسال محصول بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش التاش جداً، خودداری کنید.

- در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن محصول از پست پیشتاز استفاده کنید.  لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن محصول به غیر از پست پیشتاز به عهده مشتری است و شرکت تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد. ولی هزینه پست پیشتاز با  ارائه فاکتور و قبض شرکت پست بر اساس تعرفه‌های شرکت پست و طبق قوانین و دستورالعمل‌های شرکت، پس از تایید خدمات پس از فروش به حساب مشتری واریز می‌شود.

- در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان التاش ، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.