ارسال و تحویل

نحوه ارسال کالا از التاش چگونه است؟

بستگی به نوع کالای انتخاب شده دارد. در مورد مشتریان تهران، پس از تولید و یا تامین کالا، از طریق تیم حمل و نقل التاش با توجه به زمان درج شده در زمان تحویل کالا از طریق پیک التاش خدمت شما ارسال میشود منظور از روز ،روز کاری است . در مورد مشتریان شهرستان، با توجه به زمان تحویل کالا (منظور از روز ،روز کاری است) و با توجه به نحوه پرداخت ، از طریق پست جمهوری اسلامی ایران، تیپاکس،پیشتازو باربری مجاز ارسال خواهد شد.

 

هزینه ارسال کالا چگونه خواهد بود؟

ارسال کالا با خرید بالا 500 هزار تومان رایگان است . هزینه ارسال برای مشتریان شهرستان طبق باربری محاسبه خواهد شد و هزینه ارسال با خود مشتریان است.

 

اگر در زمان سفارش در آدرس مد نظر نباشم  برای کالای من چه اتفاقی خواهد افتاد؟ چه کاری باید انجام دهم؟

 

درمورد مشتریان تهران پس از اطلاع رسانی به تیم خدمات مشتریان هماهنگی لازم برای ارسال مجدد انجام خواهد شد.
در مورد مشتریان شهرستان تا ۱۰ روز از زمان ارسال التاش به شهر مورد نظرشما، با مراجعه به نوع پست یا باربری ارسالی درخواست کالای خود را اعلان می کنید. اما اگر با مراجعات مکرر به شما کالای خود را تحویل نگیرید، کالای شما به واحد ارسال التاش  برگشت داده خواهدشد و امکان ارسال مجدد پس از ۱۰ روز امکان پذیر نمی باشد.

 

آیا امکان انتخاب نحوه ارسال در سفارش وجود دارد؟

 

متاسفانه درحال حاضر امکان انتخاب نوع ارسال فقط با توجه به نوع پرداخت انجام میگیرد.
پرداخت نقدی با تیم حمل و نقل التاش صورت میگیرد و در پرداخت آنلاین از باربری مجاز و پیشتاز استفاده میشود.
فقط در بعضی از کالاها امکان ارسال اکسپرس وجود دارد که در قسمت توضیحات آن کالا ذکر شده است. با کلیک بر روی آن میتوانید به صفحه مدنظر وارد شده و شرایط آنرا مطالعه نمایید.این نوع ارسال به نوع پرداخت و قیمت کالا نیز بستگی دارد.

 

 

آیا همه آیتم های سفارشم را در یک بسته دریافت خواهم کرد؟

التاش ممکن است در بعضی مواقع با هماهنگی مشتری برای ارسال در کمترین زمان ، اقدام به ارسال چند مرحله ای آیتم هایی می کند که زودتر تامین و تولید شده است. در داخل بسته شما یک کارت جهت اطمینان خاطر شما از این فرایند قرارداده شده است.

 

منظور از ارسال اکسپرس که در بعضی از کالاها فراهم نموده اید چیست؟

فقط در بعضی از کالاها امکان ارسال اکسپرس وجود دارد که به قیمت کالا و نوع پرداخت بستگی دارد.در قسمت توضیحات آن کالا ذکر شده است. با کلیک بر روی آن میتوانید به صفحه مدنظر وارد شده و شرایط آنرا مطالعه نمایید ، توجه داشته باشید ارسال کالای اکسپرس فقط مختص شهر تهران  و البرز می باشد.

 

در چه مناطقی می توان پرداخت در محل انتخاب کرد؟

توجه داشته باشید شما می توانید در تهران والبرز پرداخت در محل انتخاب کنید و در شهرهای که نمایندگی یا عاملین فروش در سایت اعلام شده می توانید با هماهنگی واحد فروش  پرداخت در محل توسط  نمایندگی و یا عاملین فروش انتخاب نمایید

 

کد رهگیری مرسوله خود را چگونه دریافت کنیم؟

کد رهگیری از طریق پیامک و ایمیل  به شما اطلاع رسانی می شود و همچنین شما می توانید با تماس با بخش مشتریان از طریق تلفن نسبت به دریافت کد رهگیری خود اقدام نمایید.

 

شرایط تحویل کالا توسط پست و پیشتاز

زمانی که کالا توسط پست یا پیشتاز ارسال می شود ، جهت تحویل مامور پست ۱ بار درب منزل مشتری مراجعه می نماید، در صورت عدم حضور مشتری ، کالا به مرکز پستی شهر مورد نظر برگشت می خورد و مشتری تا یک هفته مهلت دارد تا به مرکز پستی مراجعه و سفارش خود را تحویل گیرد در غیر این صورت سفارش به انبار التاش بر می گردد.

 

شرایط تحویل کالا توسط اکسپرس و باربری مجاز در تهران

زمانی که کالا توسط باربری مجاز و یا تیپاکس ارسال می گردد . تیم تحویل و پشتیبانی فروش از قبل با شما هماهنگی ساعت و روزه تحویل را انجام داده تا در تحویل کالا  مشکلی وجود نداشته باشد.ولی در صورت عدم حضور مشتری  به هر دلیلی کالا برگشت خورده و سفارش به انبار التاش بر می گردد. و هزینه ارسال مجدد بر عهده مشتری خواهد بود.

محدوده ارسال تیم حمل و نقل التاش در چه مناطقی است؟

محدوده غرب تهران

تهران تا حد فاصل کیلومتر 5 جاده مخصوص (بزرگراه لشگری تا ابتدای تهرانسر) از جنوب غرب وغرب تهران به علاوه محله های شاد آباد و خلیج فارس . از شمال غرب علاوه بر بزرگراه آزادگان شهرک راه آهن و محدوده اتوبان خرازی تا حد فاصل شهرک شهید باقری ( شهرک شهید باقری را هم شامل می شود).

محدوده شرق تهران

جنوب شرق تا حد فاصل غرب میدان بسیج (تقاطع آزادگان و اتوبان بسیج ) به علاوه محله مشیریه و محله مسعودیه.

محدوده جنوب

تهران تا حد فاصل محدوده شمال اتوبان آزادگان

محدوده شمال تهران

تمامی محدوده شمال تهران